Онлайн-платформа з українським корінням Grammarly, яка використовує штучний інтелект (ШІ) для допомоги в спілкуванні англійською, представила новий інструмент. Це Grammarly Authorship в Google Docs — він визначає текст, що був згенерований штучним інтелектом.
«Виявлення штучного інтелекту Grammarly показує користувачам, яка частина їхнього тексту, якщо така є, згенерована штучним інтелектом, і ми надаємо вказівки щодо інтерпретації цих результатів. Це дає змогу автору належним чином вказати джерела, переписати вміст і зменшити ризик бути неправомірно звинуваченим у плагіаті ШІ. Цей підхід схожий на наші можливості виявлення плагіату, які допомагають авторам виявляти та переглядати потенційний плагіат, забезпечуючи оригінальність і автентичність їхніх робіт», — повідомили в блозі Grammarly.
Інструмент генерує звіт із детальною інформацією про походження вмісту. Він вказує, чи був цей текст написаний людиною, створений штучним інтелектом, відредагований за допомогою перевірки граматики або скопійований із зовнішнього джерела.
Як працює новий інструмент?
Коли Grammarly перевіряє текст, згенерований штучним інтелектом, він ділить його на менші частини, у яких визначає мовні шаблони ШІ. Після цього програма показує відсоток вмісту тексту, який написав штучний інтелект.
У компанії додали, що є кілька причин, чому текст може бути позначений як створений ШІ, навіть якщо автор насправді не використовував генеративні інструменти ШІ. Наприклад, текст може демонструвати шаблони, структуру або мати характер типового контенту, створеного ШІ, як-от повторювані фрази або нетрадиційна граматика.
Бета-версія Authorship стане доступною у Google Docs з вересня 2024 року.
Раніше ми писали, що онлайн-каталог Shelfy відкрив безплатний доступ для українських компаній