Україна отримала доступ до кількох нових можливостей від Google у сфері штучного інтелекту. Серед них функція перетворення фотографій на відео в сервісі Gemini, запуск інструменту для генерації відео Flow, а також поява в країні плану передплати Google AI Ultra.
Одна з нових функцій у Gemini — можливість створювати короткі відео з окремих фотографій. Тривалість таких кліпів — до восьми секунд, а до зображення можна додати анімацію та звукове оформлення. Опція поступово з’являється у користувачів, які мають передплату Google AI Pro або Ultra, йдеться у блозі компанії.
Щоб скористатися функцією, достатньо завантажити фото через інтерфейс Gemini, описати бажану сцену та обрати, який звук має супроводжувати відео. Система автоматично згенерує результат, який можна зберегти або поділитися ним з іншими.
Функція дає змогу експериментувати з різними типами зображень — від ілюстрацій і предметних фото до пейзажів і портретів.
З травня 2025 року, коли була представлена нова модель генерації відео Veo 3, користувачі по всьому світу створили понад 40 мільйонів відео за допомогою інструментів Google. В Україні ця можливість з’явилася на початку місяця — разом із розширенням доступу до Veo 3 для користувачів із передплатою Google AI Pro.
Flow: новий інструмент для створення відео з ШІ
Google представив також новий сервіс Flow. Це онлайн-інструмент для генерації відеоконтенту на основі текстових описів або зображень. Він розроблений із використанням моделей Veo, Imagen та Gemini і надається за передплатою Google AI Pro або Ultra. Доступ до Flow наразі відкривається поступово у понад 140 країнах, включно з Україною.
Flow орієнтований на авторів, які працюють із візуальними проєктами: дизайнерів, режисерів, сценаристів, відеомейкерів. Його функціонал дає змогу створювати як прості кліпи, так і складніші відео зі сценаріями та звуковим оформленням.
Google AI Ultra: новий план передплати з розширеними можливостями
План Google AI Ultra орієнтований на користувачів, яким потрібен доступ до більшої обчислювальної потужності та преміум-функцій. Він включає найвищі ліміти на використання моделей і відкриває доступ до останніх функцій, таких як генерація відео з фотографій чи повноцінна робота з Flow.
Передплата вже доступна в Україні. У компанії кажуть, що вона може бути корисною для професійного використання: у медіа, розробці контенту, освіті, креативних індустріях.
Фокус на безпеці та прозорості
Усі відео, створені за допомогою інструментів Google, мають візуальні й цифрові водяні знаки. Це частина політики компанії щодо прозорості — кожен глядач має розуміти, що контент створено за допомогою штучного інтелекту.
«Ми докладаємо значних зусиль, щоб забезпечити належну якість та безпеку відеогенерації. Це передбачає масштабне “червоне тестування”, під час якого ми проактивно перевіряємо наші системи та намагаємося виправити потенційні проблеми ще до їх виникнення. Ми також проводимо ретельні оцінювання, щоб зрозуміти, як можуть можна використовувати наші інструменти і як запобігти будь-якому зловживанню. Паралельно із цим ми постійно вдосконалюємо та впроваджуємо правила для боротьби з небезпечним контентом», — йдеться у блозі компанії.
Користувачі можуть впливати на розвиток інструментів, оцінюючи створені відео — через кнопки «подобається» та «не подобається».
Раніше ми писали, що Google запустив оновлений курс із машинного навчання українською мовою