fbpx
Slow news

Google боротиметься з дезінформацією про українських біженців

У Польщі, Словаччині та Чехії показуватимуть навчальні ролики
Мачулка Ангеліна, 25.08.2022

Дочірня компанія Google Jigsaw запустить кампанію проти дезінформації про українських біженців.

Проєкт запустять у Польщі, Словаччині та Чехії. Протягом місяця користувачам із цих країн показуватимуть спеціальні ролики на YouTube, Twitter, TikTok і Meta. Відео повинні допомогти людям визначити емоційну маніпуляцію та пошук у заголовках новин цапа відбувайла, якими можуть робити українських біженців.

До кампанії долучилися місцеві неурядові організації, фахівці з перевірки фактів, науковці й експерти з дезінформації. Польщу для проєкту обрали, тому що там найбільше українських біженців. Натомість Чехія та Словаччина будуть корисними дзвіночками для решти Європи.

“Якщо ви скажете людям, що є правдою, а що брехнею, багато людей будуть заперечувати… Але те, що ви можете передбачити, — це методи, які використають для поширення дезінформації, як у випадку з українською кризою”, — говорить Джон Розенбек, головний автор звіту про дослідження, яке стоїть за цією кампанією.

Дослідження, на яке спирається кампанія, проводили в США. Там показали ролики про щеплення 5,4 млн людей віком від 18 років, які дивилися політичні програми. Майже 1 млн глядачів витратили на перегляд відео понад 30 секунд. 

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень