Благодійний фонд «Фундація 03:00» представила новий аудіопроєкт — «Подкаст наосліп». У ньому учасники під час запису надягають маски, щоб усунути візуальні подразники та зосередитися на змісті розмови.
Ведуча подкасту — Ксенія Швець, незряча гідеса музею у темряві «03:00», стендап-комікеса й режисерка. Гостями проєкту будуть фахівці з різних галузей, які візьмуть участь у розмовах «наосліп». Формат передбачає, що на початку запису всі учасники надягатимуть маску на очі, а наприкінці — зніматимуть її та ділитимуться враженнями від спілкування без зорового контакту.
«Такий формат дає змогу глибше зосередитися на голосі, емоціях і змісті, що робить розмови більш відкритими та змістовними», — розповіли творці проєкту.
Перший сезон має назву «12 кроків до безбар’єрності». У серії з 12 випусків розглянуть теми культури, освіти, міського середовища, реабілітації, цифрової доступності, працевлаштування, батьківства та адаптації до змін.
Також заплановано додатковий, 13-й епізод, який буде присвячено батьківству серед людей з порушенням зору. Гостею цього випуску стане гідеса музею у темряві «03:00», яка нещодавно стала мамою. Вона розповість про особливості організації повсякденного життя та виховання дитини.
Гостею першого епізоду стала фізіологиня Євдокія Решетник. Разом із ведучою вони обговорюють зір не лише як фізіологічну функцію, а як комплексне явище. У випуску йдеться про те, що бачить людина, яка втратила зір, як мозок продовжує «бачити» без зорових стимулів, як працює візуальна памʼять, чому незрячі можуть бачити сни, а також як стрес може впливати на зір. Окрема частина розмови присвячена питанням адаптації мозку та емоційному досвіду людей, які ніколи не бачили своїх партнерів.
Проєкт реалізує Фундація 03:00 за підтримки Українського культурного фонду в межах грантової програми «Стійкість суспільства через культуру».
«Кожен випуск подкасту — це не тільки розмова, а й кейси, історії успіху, рішення. Проєкт звертається до різних цільових аудиторій — від людей з інвалідністю та їхніх родин до культурних інституцій, бізнесів, освітніх закладів і громадян, які хочуть краще розуміти тему інклюзії», — кажуть у пресслужбі проєкту.
Раніше ми писали, що проєкт «Бережи себе» створив подкаст про досвід втрати