fbpx
Кейси

Фуд-колаборації і не тільки: як співпрацюють бренди

І для чого це потрібно
Данилюк Даяна, 05.07.2021

Бренди масово роблять колаборації, об’єднуючи сили й поширюючи знання про себе серед різної аудиторії споживачів — від шанувальників до загалу інтернет-користувачів.

Що це: звичайний маркетинговий інструмент, який працює для короткострокової впізнаваності в соціальних мережах, чи можливість для брендів звернути на себе увагу та завоювати нову аудиторію? Ми розібралися, для чого брендам потрібні колаборації, і зібрали кейси співпраці відомих брендів, які випустили спільні колекції.


Чому бренди роблять колаборації?

1.

Відкриття нових ринків

Однією з причин співпраці є відкриття нових ринків, які доповнюють один одного та виводять бренд на потенційних клієнтів. Колаборації можуть значно збільшити ваші охоплення, тому що у випадку такої співпраці комунікація спрямована одразу на кілька аудиторій. Якщо локальний бренд робить колаборацію з більш відомим, він не тільки стає впізнаванішим для ширшого загалу, а й у такий спосіб може зміцнити довіру до себе певного кола споживачів.

Це стосується й колаборацій з люксовими брендами. Наприклад, Moschino випускав спільні колекції з H&M, Fenty — з Puma, Junya Watanabe — з The North Face. Це допомагає залучити різні групи споживачів та представити бренди вищого класу покупцям на вулицях за допомогою капсульних колекцій.


2.

Показати, що ви розумієте потреби аудиторії

Співпраця брендів необов’язково полягає у доступі до нових клієнтів. Іноді до неї варто вдатися, аби показати наявним клієнтам, що ви розумієте, чого вони хочуть. Це підвищує цінність бренду, робить ваших шанувальників більш відданими і створює коло амбасадорів бренду.

Наприклад, спортивні марки співпрацюють зі спортивними зірками та іншими відомими постатями, які мають особистий бренд. Nike робить колаборації і випускає колекції з Кріштіану Роналду, Puma — з Ріанною, а Adidas — із Фареллом Вільямсом, щоб зміцнити свої бренди.


3. 

Бажання оновити бренд

Іноді співпраця з іншим брендом може стати можливістю оновити свою комунікацію або показати споживачам, який ще вигляд може мати бренд, до якого вони вже звикли.

Колаборація Heinz з дизайнерами Cath Kidston, які змінили усталений дизайн банок, показує, як можна освіжити дизайн і водночас створити обговорюваний в інтернеті інфопривід.

Інший приклад — співпраця брендів Crayola і Clinique, які випустили спільну косметичну продукцію. За допомогою такої колаборації Crayola звернула на себе увагу неочевидної адудиторії — б’юті-блогерів.


4.

Робота з трендами

Колаборації — не завжди про довгострокову перспективу, адже найкраще така співпраця між брендами працює, коли вони підхоплюють тренди попкультури. Це чудовий спосіб підвищити обізнаність про бренд та поєднати його комунікацію із чимось, що гаряче обговорюють користувачі інтернету.

Наприклад, Topshop та H&M довгий час створювали колекції за мотивами серіалу Stranger Things, бренд Drop Dead робив колаборацію із серіалом “Гра престолів”, а команда в Covergirl — із франшизою “Зоряних воєн”. Ці приклади колаборацій показують, як бренди можуть комунікувати навколо нових релізів і підтримувати шанувальників за допомогою своєї продукції.


Фуд-колаборації від усесвітніх та українських брендів 

PEPSI, keep и Syndicate

До релізу Pepsi зі смаком персика та ананаса креативне агентство BBDO Ukraine створило колаборацію з популярними молодіжними українськими брендами — keep і Syndicate.

Ідеєю було не просто створити брендовану колекція одягу та аксесуарів, що мала б вигляд фірмової продукції бренду, а розробити дизайн, який би освіжив погляд на мерч.

У капсулі представили футболку, шорти, світшоти, сумку-бананку та інші елементи одягу. Основою дизайну став яскравий персиково-ананасовий принт.


Crocs и KFC

Разом з мережею фастфуду бренд випустив крокси у вигляді відерця з фірмовими курячими ніжками KFC. До передньої частини взуття прикріпили об’ємні піни у формі курячої ніжки з ароматом смаженої курки. Дизайн взуття вперше дебютував на Тижні моди в Нью-Йорку в 2020 році.

Як повідомив KFC у своєму Twitter-акаунті, взуття повністю розкупили за пів години, а коштувати такі крокси $60.


PIT BULL і Ohueno

Бренд енергетичних напоїв PIT BUL спільно з українським брендом Ohueno випустили колекцію з бомберів, шкарпеток і двосторонніх панам.

Бомбери зроблені як демісезонна двостороння куртка. Принт однієї сторони зображає пітбуля, виконаного в інфантильній манері та жовто-рожевій гамі, принт іншої — це розсип кісточок у двох фірмових для Ohueno кольорах: жовтому та чорному.

На шкарпетках з колаборації зображений яскравий портрет жовтого пса на контрастному малиновому тлі з написом Gav.

“Обираючи основу концепції, ми розглянули вісім варіантів. Далі ми пройшли довгий шлях у чотири місяці, за які встигли спробувати попрацювати з чотирма дизайн-студіями, двома ілюстраторами, та зрештою зробили все самі. Єдиним і неповторним героєм колекції очікувано став відважний пес-талісман PIT BULL™ – упізнаваний персонаж для всіх прихильників продукту. Макет справді намальований фломастером від руки, а потім відсканований із мінімальними цифровими правками. За цей час ми також встигли перебрати близько десяти моделей одягу й зупинилися на двосторонньому бомбері, панамі та шкарпетках. Це той випадок, коли інший одяг на тілі, можливо, буде навіть зайвим”, — розкрила внутрішню кухню роботи над колекцією Олена Чувакіна, бренд-директорка Групи Компаній “Нові Продукти”.


Forever 21 і Cheetos

Бренд Forever 21 разом із брендом снеків Cheetos випустили спільну лінійку одягу. До неї увійшли футболки, купальники, пляжні рушники, сукні, шорти і взуття у фірмових кольорах Cheetos і з логотипом у вигляді гепарда. Колекцію випустили спеціально до літнього сезону.

“Ми раді об’єднати зусилля з такою знаковою закускою, як Flaming Hot Cheetos. Шанувальники Flaming Hot Cheetos настільки фанатичні, і протягом останніх кількох років ми бачили їхню любов до цієї їжі у всій попкультурі, зокрема через соціальні мережі”, — розповіла віцепрезидентка з питань мерчандайзингу Лінда Чанг.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном
Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
/ Інтервʼю з продюсерками продакшену подкастів YEP
Про основні помилки подкастерів-початківців, вільні ніші й про те, скільки грошей потрібно для створення подкасту
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень