fbpx
Slow news

Freelancehunt розповів, як війна вплинула на доходи, навантаження й зайнятість фрилансерів

За даними щорічного дослідження компанії
Бондар Каріна, 22.06.2023

Freelancehunt провів дослідження, щоб дізнатись, як другий рік війни впливає на розвиток українського фрилансу. Команда проаналізувала, як змінився щорічний портрет фрилансера, рівень доходу, досвід і кваліфікація спеціалістів.

 Вік та досвід роботи на фрилансі

Ця форма зайнятості найбільш популярний серед користувачів віком 18-35 років і з досвідом роботи понад 5 років на фрилансі. Щодо гендерних ознак, чоловіки трохи переважають кількісно: їх серед фрилансерів 53,13%, тоді як жінок — 46,87%.

Найстарші фрилансери віком 48+ працюють у категоріях “Архітектура та інжиніринг” (14,29% серед виконавців цієї категорії), “Аудіо та відео” (11,49%), “Робота з текстами” (11,46%).

Жінки віддають перевагу аутсорсингу та консалтингу, дизайну та арту, послугам, перекладам і роботі з текстами.

 Наявність вищої освіти у фрилансерів

На фрилансі працюють досвідчені люди з вищою освітою (таких 48,13%), кількома вищими освітами (8,53%) та навіть з науковим ступенем (1,6%).

Цього року на платформі працює більше студентів (12% проти торішніх 10,69%) та учнів технікуму/коледжу (12,53% проти 9,57%). Також працюють 11,27% виконавців з незакінченою вищою освітою та лише 5,93% — із середньою.

 Найпопулярніші категорії серед працівників

5,85% опитаних виконавців працюють у категорії “Аудіо та відео”, 5,32% — “Послуги”, 4,44% — “Просування”, 3,3% — “Архітектура та інжиніринг”, 1,75% — “Адміністрування”, 1,28% — “Аутсорсинг і консалтинг”, 0,81% — “Мобільні додатки”.

 Скільки заробляють українські фрилансери

Найбільша частка спеціалістів з доходом $3000+ — у категорії “Просування” (8,33%). Серед тих, хто заробляє $2000-3000, найбільше фрилансерів у категорії “Послуги”. Дохід $1000-2000 вказували найчастіше розробники. До $500 заробляють переважно копірайтери та перекладачі.

 Як працівники бачать майбутнє фрилансу

37,96% опитаних прогнозують потенційне зростання фрилансу як форми зайнятості в майбутньому. 17,11% зазначають розвиток технологій та збільшення попиту на цифрові послуги, 15,99% — появу нових спеціалізацій та зростання ринку певних галузей.

Звісно, є ті, хто відчуває невизначеність щодо майбутнього фрилансу через загальні економічні та соціальні чинники, — таких користуваачів 9,42%. 17,23% вважають, що буде більша конкуренція та менша заробітна плата. І лише 2,28% прогнозують зменшення попиту на фриланс.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень