fbpx
Slow news

Facebook втратив 2 млн, а Instagram — понад 4 млн українських користувачів за рік

Наслідки повномасштабного вторгнення для Meta
Бондар Каріна, 17.02.2023

Plusone social impact провели нове дослідження соцмереж, яке показало, що за рік українська аудиторія Facebook зменшилась на 2,05 млн і становить тепер 13,7 млн користувачів. Річне падіння Instagram стало ще більшим — на 4,1 млн користувачів, тепер його аудиторія становить 11,6 млн.

Ці втрати не включають користувачів з Донецької та Луганської областей, яких у Meta тепер неможливо таргетувати.

Спад охоплення в соцмережах зафіксовано майже у всіх областях та обласних центрах, особливо у прифронтових зонах і тих, які постійно обстрілюють росіяни (Херсонська, Запорізька, Миколаївська області). Західні області та міста України також втрачають аудиторію, тож внутрішня міграція не змогла врятувати від падіння навіть у цих регіонах.

На спад аудиторії могли, зокрема, вплинути постійні обстріли енергетичної інфраструктури, оскільки активність користувачів знизилася через відсутність стабільного доступу до інтернету.

Динаміка аудиторії у віковому розрізі демонструє найбільші втрати у групі 18-35 років. Із цікавого — в Instagram зафіксовано приріст кількості користувачів у вікових групах 46+, а у Facebook — 65+.

Серед українців 18-55 років понад 50% користуються Facebook. Також понад 30% цієї вікової групи користуються Facebook Messenger. Instagram випереджає Facebook для користувачів, молодших за 31 рік.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень