fbpx
Slow news

Facebook платитиме гроші користувачам

Компанія представила новий додаток
Данилюк Даяна, 26.11.2019

Компанія Facebook запустила додаток Viewpoints, за допомогою якого буде проводити опитування і винагороджувати користувачів за його проходження – повідомляє The Verge.

Для участі в опитуванні потрібно бути зареєстрованим у мережі Facebook та бути старшим за 18 років. Після підключення акаунту Facebook у Viewpoints, додаток запросить вашу електронну адресу, країну проживання, дату народження і стать.

Зображення: Facebook 

Перед кожним опитуванням користувачу пояснюватимуть, для чого будуть використані його відповіді та скільки балів можна на цьому заробити. Після того, як збереться певна кількість балів, вони будуть переведені у гроші й надіслані на рахунок PayPal.

Додаток наразі працює лише у США, але 2020 року компанія планує запустити його в інших країнах. Facebook зобов’язуються не використовувати інформацію без дозволу користувача і не передавати її третім сторонам.

За словами компанії, Viewpoints повинен показати, як можна використовувати такі соцмережі, як Facebook, для обмеження негативу в інтернеті та створення нових продуктів.

Думка експерта

Катерина малачкова
соціологиня

“Загалом, це дуже поширена практика, коли за проходження опитувань пропонують гроші. Наприклад, існує такий метод дослідження, як глибинне інтерв’ю. Як правило, це займає доволі багато часу і мало людей (респондентів) готові виділити декілька годин зі свого особистого часу, для того, щоб просто поділитися інформацією. І тому часто після інтерв’ю їм можуть запропонувати якщо не гроші, то хоча б шоколадку, ручку або блокнотик, як подяку.

У цьому немає нічого поганого, адже людина не зобов’язана розповідати нам свою особисту історію або інформацію.

Так, коли проводяться кількісні дослідження (інтернет-опитування), це також нормальна практика заохочення людей до проходження опитників. Мало людей мають бажання витрачати свій час, і тому, аби знайти якомога більше респондентів соціологи та соціологині можуть заохочувати їх грошовою винагородою.

Єдине питання, яке стосується соціальних мереж загалом та залишається актуальним – це конфіденційність.

Людям, які відповідають на сензитивні питання (секс, корупція, хабарі, особисті стосунки), варто переглядати правила конфіденційності. Не хочеться говорити про те, що у якійсь країні ці правила виконуються краще, аніж в іншій, це залежить від соціологічної компанії, яка проводить це дослідження та від замовника цього дослідження.

Тому важливою частиною медіаграмотності є визначення, що це за дослідження та для кого/чого воно робиться.”

Читайте також у рубриці Slow news
Онлайн-платформа «Локальна історія» започаткувала видавництво
Команда вже провела перемовини зі світовими видавництвами
З’явився мобільний застосунок для тренування навичок тактичної медицини
Його створили досвідчені інструктори та бойові медики
«ЕПІЗОДИ»: на екрани виходить новий документальний серіал
Перший епізод присвячено матчу між Україною та Швейцарією на Чемпіонаті світу 2006 року
У Києві відбудеться XVII щорічний Український маркетинг-форум
Говоритимуть про природу стійкості українського бізнесу
«100к лайків — і пускаємо у виробництво»: інтрига від monobank
Необанк повідомив про колаборацію з виробником напоїв «Живчик»
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень