fbpx
Slow news

Etnodim відтворили сорочку Єлизавети Скоропадської

Спільний проєкт разом з Marie Claire
Бондар Каріна, 10.03.2024

Бренд Etnodim відновив сорочку Єлизавети Скоропадської за картиною, яка вважалась втраченою. Вона стане частиною колекції київського Музею Гетьманства.

Натхненням для колаборації Marie Claire та бренду сучасних вишиванок Etnodim став портрет Єлизавети Скоропадської — cкульпторки, громадської діячки та амбасадорки України з козацького старшинського роду Скоропадських, родовід яких ведеться з 17 сторіччя.

Багато часу картина вважалася зниклою, поки до Музею гетьманства не звернулася Катерина Шаль із німецького містечка Оберстдорф. Жінка повідомила, що втрачений портрет вже 40 років висить у їхньому родинному будинку. Наразі, сім’я Шаллі й надалі продовжує берегти історичну пам’ятку, поки в Україні триває повномасштабна війна.

За підтримки Etnodim, до музею передали відновлену вишиванку, в яку одягнена сама Ліза на знімку. Робота з її відновлення почалась з детального вивчення фотографії Скоропадської. Знімання справляє аристократичне та піднесене візуальне враження — саме те, що бренд хотів відтворити в новій сорочці.

Щоб в результаті отримати вишуканий зразок українського високого шиття, команда проробила велику роботу з пошуку та проведення експертизи в регіональних особkивостях Полтавської вишивки. Також довелося звернутися до відкритих діджитал архівів приватного зібрання «Відкрита скриня» та колекції Музею Івана Гончара.

Конструктивною основою виробу став крій автентичної додільної сорочки, що шиється з одного шматка полотна. Орнамент виконано в трьох техніках: лиштва (шиття білим-по-білому), штапівка (настил стібків на тканині) та вирізування (шиття з прорізуванням тканини).

Проєкт розроблявся за підтримки Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень