Etnodim презентував проєкт-присвяту дружнім країнам, які підтримують Україну в боротьбі проти росії – бренд створив сукні та сорочки із символікою цих держав.
На знак поваги і вдячності бренд українського етнічного одягу Etnodim випустив сукні та сорочки із символікою держав, які активно підтримують Україну в боротьбі за свободу. Вироби представлені у жіночому та чоловічому варіантах.
Команда проєкту дослідила символи державності та свободи країн: США, Великої Британії, Польщі, Латвії, Естонії, Литви, Франції, Німеччини та Канади. Наприклад, на сукнях та сорочках, присвячених Великій Британії, зображені: символ влади – Лев, знак удачі – чотирилисник, а також Троянда Тюдорів – символ єднання королівських династій. А сорочки, присвячені Польщі, виконані в біло-червоних кольорах. Їх прикрашає Польська котвиця, символ Орла та Сигізмунд (дзвін), що означає мир.
Команда проєкту знайшла представників 8 країн, що зараз воюють в Україні проти рф, і подарувала їм сорочки з символікою рідних держав. У відповідь бійці записали відеозвернення й розповіли, яке значення для них мають зображені на сорочках символи.
Придбати сорочки можна на сайті бренду, а також у цифровому форматі – в межах проєкту Etnodim об’єднався з інноваційною платформою DressX, яка створила цифрові вишиванки й презентувала їх на своєму маркетплейсі.
Кошти від придбаних фізичних та цифрових вишиванок передадуть на закупівлю необхідного обладнання для воїнів міжнародного легіону при ГУР МО України.
Згодом у мережі розкритикували колекцію. Українці в соціальних мережах звернули увагу на дизайн вишиванки, присвяченої Польщі. На рукавах цього виробу зображено «Котвицю» – емблему Польської підпільної держави та Армії Крайової часів Другої світової війни. Користувачі Х звинуватили бренд у незнанні історії, заявивши, що Армія Крайова під час Другої світової воювала проти українців і вбивала цивільне населення на Волині.
Etnodim відреагував на обурення українців у соцмережах. Бренд перепросив за помилку, якої припустився під час створення сорочок, присвячених Польщі, й пообіцяв її виправити. Згодом Etnodim повідомив, що вишиванку видалили із сайту й зняли з продажу.
Раніше ми писали про новий проєкт, присвячений національним традиціям
Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.