fbpx
Slow news

Дизайн-команда створила оголошення, схожі на вуличні

Щоб привернути увагу до шрифтової культури
Мачулка Ангеліна, 06.07.2021

Харківський стартап з оренди шрифтів Rentafont і Numo Team розробили рекламу, схожу на типові вуличні оголошення.

Вона має вигляд звичайних оголошень про послуги електриків, пошук робітників, винаймання житла, але рекламує оренду та купівлю шрифтів.

“Це може здатися аж занадто дивним рішенням: говорити про шрифти й практики їх використання там, де про це найменше піклуються. Дошка оголошень біля під’їзду точно не асоціюється з професійною витонченою типографікою, — говорить артдиректор Numo Team Саша Биченко. — Нас може дратувати або засмучувати розмаїття крикливих вивісок, яскравих оголошень, але якщо поглянути на це з іншого боку, по-дослідницьки, то можна багато зрозуміти про нас самих, про час і місце, в яких живемо”.

Ця реклама також стала комунікаційною кампанією, що покликана привернути увагу до питання шрифтової культури й легального використання шрифтів в Україні. 

“Для нас це не так комунікаційна кампанія, як невелике дослідження влучної візуальної культури українських міст. Вуличні оголошення зазвичай критикують за надто яскраве оформлення й візуальне забруднення міст. <…> Замість критики цього явища ми спробували навпомацки дослідити межу між професійним і вернакулярним (тобто «народним», непрофесійним) дизайном, щоб знайти у цій маргінальності джерело натхнення і щось рідне серцю”, — пояснює кампанію Олексій Сальников, дизайн-стратег Numo Team.

Оголошення можна побачити в Києві, Харкові та Львові.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень