fbpx
Slow news

Двоє українських журналістів отримали премію Deutsche Welle “За свободу слова”

За роботу в Маріуполі під час війни
Мачулка Ангеліна, 03.05.2022

Фотожурналіст-фрилансер Євген Малолєтка та відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов отримали премію німецької медіакомпанії Deutsche Welle “За свободу слова”.

Нагороду журналістам присвоїли за висвітлення війни в Україні та подій у Маріуполі зокрема.

“Доробки Мстислава Чернова та Євгена Малолєтки важко сприймати, але що справді спричиняє біль, так це правда, яку вони показують: Росія напала на Україну та їі мирне населення під вигаданим приводом. Кожна історія має нюанси, але факти не спростувати. А саме так намагається чинити Кремль: викривляти факти та поширювати неправдиву інформацію, — каже генеральний директор DW Петер Лімбурґ. — Премія “За свободу слова” Мстиславу Чернову та Євгену Малолєтці відзначає їхню виняткову мужність у протистоянні пропаганді та фейковій інформації. Вона наголошує на тому, що їхня боротьба за права людини та правду є боротьбою за демократію та свободу, за нас усіх, і за це вони платять високу ціну”.

Малолєтка та Чернов приїхали в Маріуполь  24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабного вторгнення росії на територію України. Вони знімали жертв війни, руйнування міста, роботу лікарів. Покинули Маріуполь двоє журналістів 15 березня 2022 року в гуманітарній колоні.

Тіло дівчинки, яка загинула через обстріл житлового масиву в Маріуполі. Фото Мстислава Чернова.
Українські рятувальники несуть поранену вагітну жінку з пошкодженого внаслідок обстрілу пологового будинку в Маріуполі. Фото Євгена Малолєтки.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень