fbpx
Кейси

Дудли від Google як креативний спосіб комунікації

Про ідею, історію, процес створення, функції та цікаві кейси дудлів
Коротенко Оля, 06.03.2021


Розбираємо, що таке дудли, хто такі дудлери і навіщо Google часто креативити з власним логотипом.


Дудли — це зображення або інтерактиви від компанії Google на основі їхнього логотипу. Дудли з’являються на головній сторінці пошуковика у день визначних подій, свят, ювілеїв тощо.

Перший дудл компанія створила ще в 1998 році. Тоді її засновники “пограли” з корпоративним логотипом, намалювавши позаду однієї з букв “О” фігурку людини в полум’ї — символ фестивалю Burning Man. Так вони в жартівливій формі розповіли користувачам про свою тимчасову відсутність і повідомили, що відвідують фестиваль. Перший дудл був досить простим, але став пам’ятним — разом з ним народилася ідея видозмінювати логотип компанії у зв’язку з різними подіями.

У 2000 році вебмайстер Google Денніс Хван намалював дудл до Дня взяття Бастилії, який дуже сподобався користувачам мережі. Тоді Денніса призначили відповідальним за дудли, і креативу з логотипом Google стало значно більше.

Спочатку дудли створювали тільки до великих свят — Нового року, Дня всіх закоханих, Великодня тощо. Згодом креативи стали популярні в усьому світі, і тепер їх створюють на честь подій різної величини й масштабу — наприклад, до дня народження Джона Джеймса Одюбона або на ювілей десерту “Санде”. Зараз дудли — це не тільки звичайні картинки, а й анімації, ігри, відео і складні художні зображення.

Створенням дудлів займається окрема команда художників, дизайнерів та інженерів. Їх у компанії називають Google Doodle dudes або просто Doodlers — дудлери. Самі ж працівники кажуть: “Ми — межа між розвагами, мистецтвом, брендингом, технологіями та графічним дизайном. Ці поняття дуже розмиті”.

Створення найпростішої (за мірками Google) ілюстрації може займати приблизно 10 днів, а створення інтерактивних дудлів — до декількох місяців. Головний офіс дудлерів розташований в Каліфорнії, але крім нього є ще сотні інших штатних співробітників в офісах Google по всьому світу. Вони займаються розробкою “регіональних” дудлів, що релевантні та відповідно доступні тільки для окремих країн.

У Google відбуваються регулярні наради, де співробітники компанії вирішують, які події брати за основу для створення нових дудлів. Ідеї ​​вигадують як самі співробітники, так і користувачі мережі. Щоб подати свою ідею, потрібно написати листа на пошту doodleproposals@google.com. У Google запевняють, що перечитують усі листи.

Ще один варіант “пробитися” в компанію зі своєю ідеєю дудла — взяти участь у конкурсі “Doodle для Google”. Щоправда, для цього потрібно бути школярем. “Doodle для Google” — це щорічний конкурс для учнів шкіл зі створення дудлів. Переможці отримують стипендії та технологічні посилки, а їхні роботи розміщують на головній сторінці Google. Тут можна переглянути найкращі роботи попередніх років.

Дудли — ще один креативний спосіб комунікації бренду з аудиторією. Вони дають можливість навчати, розповідаючи про пам’ятні дати, відомих людей, події, наукові досягнення тощо; розважати, пропонуючи ігри, відео та анімації; підтримувати громадський діалог, реагуючи на події у світі. Усі ці функції дудлів роблять бренд Google динамічним.


В які дудли пограти?


Всі дудли зберігаються в архіві з відкритим доступом. Там можна знайти дудл будь-якого року та з будь-якого регіону. Усі дудли посортовані за категоріями — “інтерактивне”, “цікаве”, “цей день в історії” тощо. Також в архіві є можливість пошуку.

Є дудли, взаємодія з якими полягає в перегляді зображення та читанні тексту, а є й такі, в які можна пограти. Ось декілька цікавих.

PAC-MAN

Дудл розробили у 2010 році до 30-річчя від дня створення відеогри PAC-MAN. Дудлери зберегли оригінальну ігрову логіку, графіку, звуки та навіть відтворили оригінальні помилки гри 1980 року. Завдання гравця, як і в оригінальній версії — “з’їсти” всі крапки в лабіринті, тікаючи від привидів.


Доктор Хто

У 2013 році до 50-річчя серіалу “Доктор Хто” Google випустили дудл-гру під назвою Whodle, яка стала одним з наймасштабніших інтерактивних дудлів. Над створенням гри, що має кілька рівнів, працювали чотири місяці. Гра пропонує керувати одним з одинадцяти Докторів, щоб зібрати слово Google по буквах в різних епохах.


Cінтезатор Moog

Дудл у вигляді синтезатора Moog створили до дня народження Роберта Муга — винахідника цього синтезатора. На музичному інструменті можна “грати”, як на справжньому. До того ж є функція запису та збереження власної мелодії в браузері.


Людвіг ван Бетховен

Дудл-гра до 245-річчя з дня народження великого австрійського композитора Людвіга ван Бетховена. За сюжетом Бетховен вирушає до філармонії, але втрачає партитуру. Треба допомогти композитору зібрати фрагменти музичних композицій. Якщо вдасться правильно зібрати мелодійну послідовність, прозвучить фрагмент твору, а Бетховен на крок посунеться до мети.


50 років програмування для дітей

Цей дудл-квест присвятили до 50-річчя мови програмування Лого. Розвага призначена для навчання дітей. У дудлі треба шукати продукти для зайця за допомогою прив’язки блоків кодування, що на основі мови програмування Scratch. Всього у грі шість рівнів.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Як війна змінила книжкові смаки українців
Аналітика від мережі книжкових магазинів «Книгарня “Є”»
/ #ПовернемоЕдіка: антикризова комунікація від Вінницяоблводоканалу
Як піарниця комунального підприємства прокомунікувала ситуацію з водою на всю Україну
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень