fbpx
Кейси/Розбір кейсів

Dude with sign: комунікація іронічних протестів

Джастін Бібер, Old Spice, D&G і серіал “Друзі”
Коротенко Оля, 29.02.2020

Ви, напевно, зустрічали в Instagram пости хлопця, який виходить з картонними плакатами на поодинокі іронічні пікети. Він називає себе Dude with sign — Чувак з плакатом. Розбираємо, хто він, і чому слогани на картоні збирають мільйони прихильників.


Хто цей загадковий чувак?

Хлопця звати Сет Філліпс. Він — автор настільної гри про меми What Me You Meme та засновник популярного мем-акаунту @fuckjerry в Instagram, що належить американській медіа-компанії Jerry Media.

У жовтні 2019 року Сет Філліпс разом із засновником Jerry Media Еліотом Тебеле вийшов на вулиці Нью-Йорку з протестом: “Stop replying-all to company-wide emails”. Спочатку це був черговий мем для акаунту @fuckjerry, але коли пост набрав популярності, Сет та Еліот вирішили створити окремий інстаграм-акаунт для Чувака з плакатом.

Теми, які піднімає американець у протестах, знайомі багатьом. Чуваку з плакатом не подобається, що в пачці з чипсами занадто мало чипсів, що співробітники Starbucks не можуть правильно написати ім’я на стаканчику, Каньє Уест довго не випускає альбом, а Меркурій здається весь час ретроградним. Протести Сета — це іронія над стереотипами про міленіалів і соціальна сатира.

Піар на сторінці @fuckjerry з 15 млн підписників, зробив значний внесок у розкрутку акаунта @dudewithsign. За п’ять місяців свого існування акаунт набрав 5.4 млн фоловерів.


Колаборації

Чувак з плакатом встиг швидко зарекомендувати себе в соцмережах, і світові бренди знайшли новий рекламний формат — кампанії за участі Філліпса.

Old Spice

У січні Чувак з плакатом опублікував перший рекламний пост у колаборації з Old Spice на честь 10-річчя їхньої знакової рекламної кампанії та з нагоди запуску нової лінійки Old Spice Ultra Smooth. Головний герой рекламного ролика Old Spice Ісай Мустафа разом із Філліпсом вийшли на Таймс Сквер з плакатами “Я на коні” та “Не піднімайте руки, якщо не користуєтеся Old Spice”.

Ellen Show

В один день з рекламною компанією Old Spice вийшов епізод популярного американського ток-шоу Ellen Show, де Сет Філліпс з’явився зі своїми плакатами, щоб додати креативу до вступного монологу ведучої.

-

Sprint

На початку лютого американська телекомунікаційна компанія Sprint запартнерилась з Сетом Філліпсом для реклами на фінальній грі сезону американського футболу — Super Bowl.

Чувак з’явився на футбольній трибуні з іронічним закликом “припиніть переривати рекламу футболом”. На плакаті був рекламний хештег Sprint — #WishItWereGuaranteed.

Justin Bieber

Через тиждень Філліпс опублікував пост із Джастіном Бібером. На відміну від минулих кампаній, у публікації присутня не одна, а дві фотографії. На першій Філліпс закликає Бібера збрити вуса, а на другій — анонсує вихід нового альбому співака.

Рекламна кампанія має великий успіх та високий рівень охоплення аудиторії (близько 30% — пост зібрав 1,5 млн лайків).

Dolce&Gabbana

Колаборація з модним брендом, присвячена Women’s Fashion Show 20/21.

Філліпс у костюмі від D&G тримає плакати з фірмовими хештегами бренду. Сет не обійшовся без іронічного підходу. “Чао, мамо! Це моє перше фешн-шоу”.


Чому це працює?

  1. Плакати — простий і звичний спосіб комунікації, який застосовується на пікетах, мітингах і страйках. Але у такому випадку плакати, зазвичай, висвітлюють складні теми, а Сет Філліпс вкладає у кожен плакат інсайт, актуальний для його цільової аудиторії.
  2. Такий спосіб комунікації не вимагає великих бюджетів. Для створення контенту потрібні тільки картон, маркер та влучна ідея для гасла. Попри незначні витрати, коефіцієнт залученості дуже великий. В акаунті Dudewithsign середнє охоплення рекламного поста — 25% аудиторії. Для порівняння, в акаунті @fuckjerry, у якого 15 мільйонів підписників, середній коефіцієнт залученості — 2%.
  3. З наукової точки зору, гумор грає важливу роль у культурі протесту. За одним із досліджень, він допомагає вирішувати політичні, економічні та інші суспільно-важливі питання, створює колективну ідентичність соціального руху та є потужним інструментом комунікації.


Косплеї

Після того, як Чувак з плакатом став вірусним ситуативом, на вулицях з’являються нові персонажі зі своїми закликами. Наприклад, американська чувіха з плакатом влаштовує пікети з феміністичним підтекстом.

У Києві також з’явився свій чувак з плакатом.

До ідеї пікетів залучили навіть тварин — Пес Бабой піднімає важливі собачі питання. Тільки замість плакатів у нього — таблички на шиї.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень