Ви, напевно, зустрічали в Instagram пости хлопця, який виходить з картонними плакатами на поодинокі іронічні пікети. Він називає себе Dude with sign — Чувак з плакатом. Розбираємо, хто він, і чому слогани на картоні збирають мільйони прихильників.
Хто цей загадковий чувак?
Хлопця звати Сет Філліпс. Він — автор настільної гри про меми What Me You Meme та засновник популярного мем-акаунту @fuckjerry в Instagram, що належить американській медіа-компанії Jerry Media.
У жовтні 2019 року Сет Філліпс разом із засновником Jerry Media Еліотом Тебеле вийшов на вулиці Нью-Йорку з протестом: “Stop replying-all to company-wide emails”. Спочатку це був черговий мем для акаунту @fuckjerry, але коли пост набрав популярності, Сет та Еліот вирішили створити окремий інстаграм-акаунт для Чувака з плакатом.
Теми, які піднімає американець у протестах, знайомі багатьом. Чуваку з плакатом не подобається, що в пачці з чипсами занадто мало чипсів, що співробітники Starbucks не можуть правильно написати ім’я на стаканчику, Каньє Уест довго не випускає альбом, а Меркурій здається весь час ретроградним. Протести Сета — це іронія над стереотипами про міленіалів і соціальна сатира.
Піар на сторінці @fuckjerry з 15 млн підписників, зробив значний внесок у розкрутку акаунта @dudewithsign. За п’ять місяців свого існування акаунт набрав 5.4 млн фоловерів.
Колаборації
Чувак з плакатом встиг швидко зарекомендувати себе в соцмережах, і світові бренди знайшли новий рекламний формат — кампанії за участі Філліпса.
Old Spice
У січні Чувак з плакатом опублікував перший рекламний пост у колаборації з Old Spice на честь 10-річчя їхньої знакової рекламної кампанії та з нагоди запуску нової лінійки Old Spice Ultra Smooth. Головний герой рекламного ролика Old Spice Ісай Мустафа разом із Філліпсом вийшли на Таймс Сквер з плакатами “Я на коні” та “Не піднімайте руки, якщо не користуєтеся Old Spice”.
Ellen Show
В один день з рекламною компанією Old Spice вийшов епізод популярного американського ток-шоу Ellen Show, де Сет Філліпс з’явився зі своїми плакатами, щоб додати креативу до вступного монологу ведучої.
Sprint
На початку лютого американська телекомунікаційна компанія Sprint запартнерилась з Сетом Філліпсом для реклами на фінальній грі сезону американського футболу — Super Bowl.
Чувак з’явився на футбольній трибуні з іронічним закликом “припиніть переривати рекламу футболом”. На плакаті був рекламний хештег Sprint — #WishItWereGuaranteed.
Justin Bieber
Через тиждень Філліпс опублікував пост із Джастіном Бібером. На відміну від минулих кампаній, у публікації присутня не одна, а дві фотографії. На першій Філліпс закликає Бібера збрити вуса, а на другій — анонсує вихід нового альбому співака.
Рекламна кампанія має великий успіх та високий рівень охоплення аудиторії (близько 30% — пост зібрав 1,5 млн лайків).
Dolce&Gabbana
Колаборація з модним брендом, присвячена Women’s Fashion Show 20/21.
Філліпс у костюмі від D&G тримає плакати з фірмовими хештегами бренду. Сет не обійшовся без іронічного підходу. “Чао, мамо! Це моє перше фешн-шоу”.
Чому це працює?
- Плакати — простий і звичний спосіб комунікації, який застосовується на пікетах, мітингах і страйках. Але у такому випадку плакати, зазвичай, висвітлюють складні теми, а Сет Філліпс вкладає у кожен плакат інсайт, актуальний для його цільової аудиторії.
- Такий спосіб комунікації не вимагає великих бюджетів. Для створення контенту потрібні тільки картон, маркер та влучна ідея для гасла. Попри незначні витрати, коефіцієнт залученості дуже великий. В акаунті Dudewithsign середнє охоплення рекламного поста — 25% аудиторії. Для порівняння, в акаунті @fuckjerry, у якого 15 мільйонів підписників, середній коефіцієнт залученості — 2%.
- З наукової точки зору, гумор грає важливу роль у культурі протесту. За одним із досліджень, він допомагає вирішувати політичні, економічні та інші суспільно-важливі питання, створює колективну ідентичність соціального руху та є потужним інструментом комунікації.
Косплеї
Після того, як Чувак з плакатом став вірусним ситуативом, на вулицях з’являються нові персонажі зі своїми закликами. Наприклад, американська чувіха з плакатом влаштовує пікети з феміністичним підтекстом.
У Києві також з’явився свій чувак з плакатом.
До ідеї пікетів залучили навіть тварин — Пес Бабой піднімає важливі собачі питання. Тільки замість плакатів у нього — таблички на шиї.