fbpx
Slow news

До річниці Чорнобильської трагедії презентували мобільний AR-застосунок

Він містить фото, відео, інформацію про забруднення та розсекречені з архівів документи
Альтман Дарина, 06.04.2021

До 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції в Україні презентували офіційний мобільний застосунок Chornobyl App. Це інтерактивний віртуальний гід з технологією доповненої реальності.

Застосунок містить розсекречені документи з архівів КДБ, дані про рівень забрудненості території станом на сьогодні та у 1986 році. Окрім цього, у ньому є фото, 360-відео та 3d-моделі об’єктів у зоні відчуження.

За задумом розробників, застосунок допоможе розширити досвід туристам, які їдуть у Чорнобиль, а також тим, хто не має можливості туди потрапити. Це і люди молодше 18 років, і туристи, які не можуть приїхати до зони через карантин.

“Ми почали створювати застосунок десь два роки тому — тоді це був прототип, застосунок із доповненою реальністю, який ми показали у США на фестивалі Burning Man. Коли повернулися до України, зрозуміли, що є сенс зробити повноцінний, деталізований мобільний застосунок тут.

У ньому приблизно 150 матеріалів — це така собі Вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіогіди, панорами 360, 3d-моделі, елементи доповненої реальності — коли можна буде відсканувати якийсь об’єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл”, — коментує Валерій Коршунов, один з авторів мобільного застосунка.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень