fbpx
Slow news

Де українці читають новини? — опитування Gradus Research

Лідирують найбільш оперативні джерела
Бондар Каріна, 15.02.2023

Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування щодо медіаспоживання українців у січні 2023 року.

Результати показали, що люди все більше надають перевагу споживанню інформації на платформах, де переважає user-generated контент, а новини з’являються миттєво. 65% опитаних дізнаються про події у месенджерах, а 61% — у соціальних мережах. До прикладу, у серпні 2020 року частка месенджерів складала лише 41%.

Інформаційні інтернет-ресурси та національні ТБ-канали відходять на другий план. Лише третина опитаних громадян споживає новини із цих джерел інформації.

Цими традиційними джерелами інформації в більшій мірі користуються представники вікової категорії 55-60 років. При цьому вибір основних каналів отримання інформації суттєво різниться серед жителів міст-мільйонників та невеликих міст.

“Ми прослідковуємо тенденцію до споживання більшої кількості новин у месенджерах і соцмережах, яку запустив початок повномасштабного вторгнення. Рік назад це було для українців питанням виживання — якомога швидше дізнаватися про події війни, і в умовах складної безпекової ситуації ці медіа і надалі залишаються першими у списку”, — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень