fbpx
Зсередини

Clubhouse: що це таке і як туди потрапити

Розповідаємо про нову популярну соцмережу
Альтман Дарина, 19.02.2021

Сьогодні про Clubhouse говорять усі — нова соцмережа з аудіочатами набирає неабиякої популярності. Лише за кілька тижнів додаток став одним із найбільш завантажуваних застосунків у AppStore.

Clubhouse працює за системою інвайтів та наразі доступний лише на девайсах IOS. До соцмережі долучилося чимало знаменитостей та публічних людей, що проводять тематичні розмови у прямому ефірі.

Ми розповіли про концепцію Clubhouse, його функції та можливості.


Довідка

Clubhouse — це нова соціальна мережа, у якій можна спілкуватися лише голосом. Користувачі розмовляють одне з одним у спеціальних аудіочатах, що називаються “кімнатами”. Наразі платформа залишається дещо обмеженою — потрапити туди можна лише через запрошення від іншого користувача.

Clubhouse був створений навесні 2020 року випускниками Стенфордського університету Полом Девісоном і Роеном Сетом. У грудні додаток оцінювався в сто мільйонів доларів. Уже в січні 2021 року вартість перевищила мільярд. Хвилю хайпу Clubhouse отримав щойно до нього приєднався Ілон Маск — він згадав про застосунок в інтерв’ю та написав про це у Twitter. Пізніше долучилися й інші відомі люди — Марк Цукерберг, Опра Вінфрі, Джаред Лето та інші.


Як це працює?

У додатку існує безліч різних кімнат, які створюють користувачі. Кімнати можуть бути приватними, для підписників чи певного переліку людей, або ж публічними, до яких може приєднатись будь-хто. Модератори кімнат можуть додавати або видаляти людей, і надавати можливість говорити тим, хто долучився.

Clubhouse не має жодної комунікації окрім голосових чатів — ані коментарів, ані приватних повідомлень. На бажання поспілкуватись з кимось особисто можна приєднати посилання на свої соцмережі — Instagram і Twitter. На сторінці профілю також вказана дата вашого “номінування” до застосунку й ім’я користувача, що вас запросив.

При реєстрації можна обрати перелік інтересів та тем, за якими пропонуватимуться кімнати. Додаток також синхронізує ваші контакти із записної книги телефона. Коли ви підписуєтесь на людей, вам автоматично пропонуються кімнати, у яких вони беруть участь. Пізніше сповіщення та рекомендації можна відрегулювати у налаштуваннях.

У приватних кімнатах можуть розмовляти навіть двоє людей, і більше ніхто долучитись не зможе. Є кімнати, де збирається група людей, що колективно обговорює якусь загальну тему. Є й такі, у яких лише обмежена кількість веде бесіду, а кілька тисяч користувачів слухають та можуть задавати спікерам питання.


Денис Волосов,
CEO агенції performance-маркетингу Люди.digital

Вже тиждень я ходжу до Clubhouse як на роботу — щовечора по 4 години. Я займаюся сервісним бізнесом, і мій особистий бренд забезпечує потік клієнтів у команду з 8-ми людей. На мою думку, Clubhouse зараз є найефективнішим інструментом для просування “себе” онлайн.

Мені подобається, що Clubhouse зриває маски. Тут неможливо заховатися за чужими текстами, накрученими підписниками або “багатими” фото. Тебе або цікаво слухати, або йди до низу.

Я заходжу помудрувати на тему маркетингу та набираю аудиторію. За тиждень мені вдалося зібрати у додатку дві з половиною тисячі фоловерів, частина з яких перейшла в Instagram і надсилає запити на співпрацю.

Проте я не думаю, що така органіка і віральність триватиме довше місяця. Зараз конкуренцію за увагу виграють гіганти з лідерів думок. У звичайний вечір вівторка може паралельно проходити п’ять найцікавіших кімнат з інстаграмними блогерами-мільйонниками.

Думаю, що поки лідери думок отримуватимть надзвичайну кількість уваги, вони створюватимуть контент у Clubhouse, залучатимуть аудиторію і платформа буде рости.


Дмитро Зубков, 
PR & Marketing-фахівець

Інвайт до Clubhouse мені надіслав близький друг. Тоді я ще не знав, що це і як працює. Завантажив додаток, бо всі кругом про нього говорили, і згодом вирішив розібратися, як він працює. Clubhouse дає чудову можливість почути про досвід та корисну інформацію безпосередньо від фахівців, а також побути в ролі спікера, щоб розповісти людям свої знання.

Загалом у цій соцмережі все досить просто й зрозуміло для звичайних людей. Щоб розібратися, мені знадобилось 5 хвилин. Хотілося б, щоб Clubhouse відрізнявся від інших соцмереж кориснішим і якіснішим контентом навідміну від TikTok.


Як потрапити до Clubhouse?

Хоча засновники й обіцяють у майбутньому зробити додаток відкритим, та наразі у Clubhouse залишається система запрошень. Планують зробити платформу доступною і для Android, зараз застосунок можна завантажити лише на пристрій, починаючи з iPhone 7 та з 13-ї версії iOS. Потрапити до Clubhouse можна двома способами: отримати запрошення від вже зареєстрованого користувача або подати заявку на реєстрацію і чекати, коли хтось вже зареєстрований з ваших контактів її схвалить.

Популярність застосунку настільки висока, що інвайти навіть продають на eBay та в окремих каналах Telegram. Кожен користувач має обмежену кількість запрошень — одразу при реєстрації дається два, пізніше вони ще плюсуються. Вартість інвайтів на “чорному” ринку сягає кількох десятків доларів.


На думку певних експертів, феномен Clubhouse частково зумовлений можливістю провести особисту бесіду із відомими людьми. Теоретично будь-який користувач, що приєднався до кімнати, може вступити у діалог зі спікером. Така комунікація сприймається навіть більш особистою, ніж відеостріми з коментарями.

Окрім зіркових користувачів, Clubhouse зібрав чимало експертів та цікавих спікерів у самих різних галузях. Водночас можна прийти послухати бесіду про тренди у маркетингу, поки у сусідній кімнаті обговорюватимуть астрологію. Водночас Clubhouse — це не лише про повчальний контент у живому форматі. Застосунок дозволяє у зручний та оригінальний спосіб спілкуватися з друзями та навіть заводити нових знайомих.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень