fbpx
Slow news

“Читомо” засновує премію за видатні досягнення у книговиданні

Номінантами можуть стати блогери, журналісти, бібліотеки, книгарні тощо
Бондар Каріна, 28.08.2023

З 2023 року медіа про книжки “Читомо” вручатиме премію за видатні досягнення діячам українського книговидання та літературної сфери.

Премію вручатимуть наприкінці кожного року, відзначаючи найпомітніші звершення, що сприяють розвитку книжкового ринку та галузі в цілому, а також популяризації читання. Тож номінантами можуть стати не лише видавці, а й книжкові блогери, журналісти, бібліотеки, книгарні тощо, чиї досягнення є особливо помітними протягом року.

“Це перша комплексна премія в книжковій галузі. Вона, по суті, визнає нові реалії ринку, де постійно зростає роль книжкових блогерів, нових медіа, креативних рішень для видавництв та розповсюджувачів, зрештою – активістів та громадськості. Галузь стає дедалі конкурентнішою, і зараз саме час відзначити не тільки видатні твори, а й справжні явища у світі літератури і книговидання. Тих, хто попри війну не лише демонструє відданість книжковій справі, але й задає тренд, вигадує нові рішення, створює умови для того, щоб з’являлися нові книжки, нові автори, нові читачі, а українська література ставала дедалі відомішою за кордоном”, – коментує співзасновниця “Читомо” – Ірина Батуревич.

Проте цьогоріч, усвідомлюючи усі виклики, з якими зіткнулася книжкова галузь після повномасштабного вторгнення, та надзвичайні приклади стійкості й креативності, які вона продемонструвала, вирішили розширити часові межі оцінюваних здобутків номінантів, включивши не лише 2023-й, а й 2022 рік.

Цьогоріч прийом заявок на здобуття Премії “Читомо” триває з 28 серпня до 15 вересня у таких номінаціях:

 “Трендсетер видавничого ринку” — присуджуватимуть за розвиток інноваційного підходу у видавництві, креативну трансформацію бізнесу, розвиток книжкового/літературного ландшафту України тощо.

 “За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання” — присуджуватимуть за пошук нових способів донесення книги до читачів, створення позитивного іміджу для читання, трансформацію освітнього процесу за допомогою читання тощо.

 “Амбасадор української книги” — присуджуватимуть за особистий внесок у видимість української книги та літератури у світі, формування позитивного іміджу української літератури та культури тощо.

А також буде вручено Спеціальну відзнаку Франкфуртського книжкового ярмарку на відзначення особливих здобутків українських видавців, що також передбачає можливість стендової участі у ярмарку в 2024 році.

Висувати кандидатів можуть українські та іноземні організації: культурні інституції України за кордоном, громадські об’єднання, юридичні компанії, освітні заклади, бібліотечні установи та асоціації, редакції медіа тощо. Кожна організація може висунути до трьох номінантів, заповнивши аплікаційну форму.

Урочиста церемонія вручення премії “Читомо” за участю фіналістів конкурсу та членів журі відбудеться в листопаді 2023 року у Києві. Результати премії будуть опубліковані у відкритому доступі та на сайті.

Премія заснована за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та грошової винагороди від Міністерства культури і медіа Німеччини – по 4000 євро у кожній номінації.

Читайте також у рубриці Slow news
«русскій воєнний флот – до дна!» – Укрпошта анонсувала новий поштовий випуск
На ньому зображені важливі військові кораблі рф, які знищила Україна
З’явився український тизер стрічки «Редакція» режисера Романа Бондарчука
Це сатирична комедія, знята на Херсонщині незадовго до повномасштабного вторгнення
Бренд karpenko jewelry створив прикраси з уламків літака «Мрія»
Колекцію «оМРІЯна помста» випустили з благодійною метою
Видавництво Vivat видасть книжку «Слова і кулі»
У ній зібрали інтерв’ю з письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами
У ТРЦ Gulliver стартував благодійний проєкт«Вишивана Україна»
Фотовиставку організували до Дня вишиванки
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень