У вересні дослідницька компанія Gradus Research спільно з комунікаційною групою dentsu Ukraine провели дослідження того, як українські маркетологи ставляться до ШІ та для яких задач використовують його інструменти.
Згідно з результатами дослідження, 89% українських маркетологів використовують штучний інтелект у своїй роботі, а більше половини не бояться конкуренції з боку ШІ. З них третина (32%) — початківці, більше половини (55%) — на середньому рівні (використовують для базових задач), ще 12% — на високому та експертному.
44% респондентів розповіли, що ніколи не проходили навчання з використання ШІ. 62% опитаних користуються штучним інтелектом упродовж одного року і більше. Серед них 92% опитаних маркетологів використовують ШІ в роботі, водночас 84% називають його дуже корисним інструментом.
Для чого ж саме використовують ШІ у маркетингу?
Найбільше штучний інтелект маркетологи використовують для копірайту (41%), дизайну (33%) й пошуку інформації (31%). Також 23% респондентів за допомогою ШІ шукають натхнення для творчих ідей. Чоловіки використовують нейромережу для аналізу даних і розрахунків удвічі частіше за жінок.
90% опитаних маркетинг-спеціалістів повідомили, що в майбутньому планують користуватися інструментами ШІ. Однак бар’єрами для використання вони називають недостатність знань (для половини респондентів), нерозуміння інтеграції (37%) та питання конфіденційності (23%).
Більше половини опитаних не бояться конкуренції з боку штучного інтелекту — 56% маркетологів не вірять, що активне використання ШІ призведе до скорочення чисельності працівників у сфері маркетингу. Водночас респонденти, які проходили навчання для роботи зі ШІ і є більш обізнаними користувачами, вірять у те, що штучний інтелект може замінити маркетологів (55%) проти 33% опитаних, які не мають глибоких знань щодо тематики ШІ
Дослідження провела дослідницька компанія Gradus Research спільно з dentsu Ukraine методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку Gradus. Цільова аудиторія: чоловіки та жінки, що працюють у сфері маркетингу. Розмір вибірки: 170 респондентів. Період проведення: 16 серпня – 2 вересня 2024 року.
Раніше ми писали, що для українців створили безплатний курс про штучний інтелект