fbpx
Slow news

Чи готові українці змінювати професію для поліпшення якості життя

У Gradus Research провели дослідження
Кірста Олена, 08.11.2024

Компанія Gradus Research поділилася результатами соціального дослідження про професійну мобільність українців на тлі кризи людського капіталу, що було проведене для КМЕФ 2024.

Згідно з новим дослідженням Gradus Research, більшість українців розглядають зміну професії як реальний шлях до поліпшення якості життя: понад 64% респондентів готові освоювати нові спеціальності для збереження конкурентоспроможності. Цей звіт, підготовлений для Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), демонструє високу адаптивність українських працівників — вони готові реагувати на виклики ринку праці.

Перевага — працевлаштування в Україні

73% опитаних хоча б раз змінювали рід діяльності, що свідчить про гнучкість у підходах до роботи, переконані у дослідницькій компанії. Водночас 82% тих, хто планує зміну роботи впродовж року, прагнуть залишитися в Україні. Лише 9% українців розглядають можливість працевлаштування за кордоном, акцентуючи на важливості створення можливостей на внутрішньому ринку.

Основний критерій під час вибору роботи — гідна зарплата

Серед найважливіших чинників для працівників — гідна заробітна плата (67%), соціальний пакет і офіційне працевлаштування (40%), а також комфортні умови роботи (39%). Інші вагомі чинники — гнучкий графік та стабільні умови після навчання, оскільки 70% респондентів бажають заробляти більше й готові змінювати професію заради цього. Українців також цікавить гнучкий графік роботи та можливість навчання для кар’єрного зростання. Особливе значення це має для молодшого покоління.

Мотивація до зміни професії та ключові бар’єри

Водночас значними перешкодами на шляху професійних змін залишаються висока вартість навчання (55%) та необхідність отримання нових навичок (38%). Жінки й досі стикаються з гендерними бар’єрами в «чоловічих» професіях, а старші працівники відчувають прояви ейджизму.

Прагнення залишатися активними після пенсійного віку

70% опитаних українців готові працювати після пенсії за умови гідної оплати, доступу до медичних послуг, гнучкого графіку та соціальних гарантій.

Оптимізм та віра у відновлення економіки

Дослідження також виявило високий рівень оптимізму серед українців: 74% вірять, що після завершення військових дій в країні відновляться іноземні інвестиції, а 82% сподіваються на створення нових робочих місць. Це свідчить про готовність населення до співпраці та розвитку в майбутньому.

Дослідження провела дослідницька компанія Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч віком 18-65 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за винятком тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 8 жовтня 2024 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів.

Читайте також у рубриці Slow news
Агенція Brain Tank осучаснила картини класиків для рекламної кампанії Ukrainian Creative Stories 2025
Відомі твори переосмислили через призму сучасних рекламних технологій
Олександр Усик провів тренування на зруйнованій росіянами ТЕС
Спортсмен привертає увагу міжнародної спільноти до масштабу руйнувань українських енергооб’єктів
Gunia Project презентувала великодню колекцію кераміки
У виробах поєднали традиційні мотиви вишитих рушників із сучасним дизайном
Італійська газета випустила перший номер, який створив штучний інтелект
Прагнуть показати, як ШІ впливає на журналістику та повсякденне життя
Google відкриває українцям безплатний доступ до курсу AI Essentials
Учасники отримають базові знання про штучний інтелект і сертифікацію від Coursera
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень