fbpx
Slow news

Чому понад 30 років “Тигролови” Багряного видають незаконно, — дослідження AIN.Business

Переказуємо головне із цієї історії
Бондар Каріна, 22.04.2023

Видавничий дім “Прометей” 19 квітня повідомив, що не видаватиме книжку Івана Багряного “Тигролови,” допоки питання авторського права не буде розв’язане.

За словами засновника видавництва Андрія Полум’яного, в Україні видають твори Багряного незаконно, попри те, що правонаступники письменника досі живі.

AIN.Business опублікували матеріал, у якому дослідили цей кейс та розповіли, чому так сталося. Ми переказуємо головне, а повну історію можна прочитати за посиланням.

“Відповідно до українського законодавства авторське право діє протягом усього життя автора та 70 років після його смерті. Після цього книжки, як і будь-що інше, стають суспільним надбанням. Проте в законодавстві є прогалина, і книжки, на яких ще діє авторське право, ті ж “Тигролови”, видавництва використовують нелегально”, — повідомляють у “Прометеї”.

Відповідно, нащадки автора не отримують роялті за продаж книжок, бо їх складно знайти. Тому протягом 30 років “Тигролови” видавали, порушуючи авторські права власника.

“Навіть якщо закон має певну прогалину, чи дозволяє нам це, з точки зору моралі, видавати творчість Багряного, знаючи, що десь є правонаступник і ми не платили йому понад 30 років? Чому б нам не вшанувати пам’ять письменника тим, щоб робити офіційні видання його творів. Якщо ці офіційні видання є, то хай скажуть про це і покажуть документ, який дає їм право на друк, про виплату роялті нащадкам”, —   додали у видавництві.

Зокрема, офіційні видання Багряного дозволили б витрачати гроші на популяризацію автора: музеї, виставки, нові дослідження, премії та екранізації.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень