Через карантин більшість магазинів роздрібної торгівлі закрилася, а ті, що могли — перейшли в онлайн. Як пише Adweek, американські компанії Patagonia та TJX, які володіють мережею універмагів та дискаунтерів, закрили не лише свої офлайн, а й онлайн-магазини.
Також продажі в інтернеті припинила компанія Victoria’s Secret. Вона опублікувала повідомлення про тимчасове закриття онлайн-магазину в себе на сайті. Утім, за декілька днів онлайн-платформа запрацювала знов.
Чому це сталося?
Victoria’s Secret відновиВ роботу раніше визначеного терміну, але компанія відмовилася коментувати цю ситуацію.
Сухаріта Кодалі, аналітикиня роздрібної торгівлі в компанії Forrester, припускає: “Єдина причина, з якої ритейлер може припинити свою роботу — відсутність працівників у сфері IT або автозавантаження.”
Іншою причиною могло стати те, що вартість експлуатації — оброблення та доставка замовлення — перевищує можливий дохід, який буде отримувати платформа в нинішній ситуації. Але той факт, що Victoria’s Secret все ж продовжили онлайн-роботу, вказує, що причина, імовірно, не в цьому.
Інша американська компанія з виробництва одягу — Patagonia — оголосила про тимчасове закриття офлайн та онлайн-магазинів ще 13 березня.
«Безпека наших працівників є нашим головним пріоритетом. Ми вживаємо відповідних запобіжних заходів, щоб допомогти зупинити поширення вірусу, наскільки це в наших силах», — написала CEO бренду Роуз Маркаріо.
До цього бренд закривався на деякий час разом з брендами Ben&Jerry і Lush Cosmetics на підтримку Всесвітнього кліматичного маршу.
На думку експерта з роздрібної торгівлі Брюса Віндера, закриття магазинів мотивовано тим, що компанії захищають своїх працівників. Адже кожне інтернет-замовлення — це робота людей, які шукають товар, упаковують та доставляють його. І попри те, що клієнти, купуючи товар з дому, перебувають у безпеці, працівники залишаються вразливими.
Віндер також зазначив, що рішення втратити прибуток заради захисту своїх працівників та клієнтів — послідовне. Хоча це ставить компанію під ризик випасти з ринку.
“У нинішніх умовах бізнес не може принести будь-який новий дохід. Ви повністю вимикаєте кран потоку продуктів.”