fbpx
Зсередини

Чому бізнесу потрібне SEO? Колонка Ксюші Демченко

Що таке SEO, у чому його перевага, і чому це — інвестиція в майбутнє
Bazilik Media, 08.05.2020

Ксюша Демченко — SEO-спеціалістка в MacPaw на проєкті CleanMyMac. Раніше — SEO TeamLead у компанії Devellar. Лекторка практичної школи комунікацій Bazilik.

Займається SEO з 2013 року.


Спочатку відповім на найпопулярніше запитання:

— Що таке SEO? А, бачив, це реклама в Гуглі?

— Ні.


 SEO — пошукова оптимізація сайту (англ. search engine optimization), спрямована на те, щоб сайт отримував пошуковий трафік безкоштовно. Запускаючи рекламу в Google або іншому пошуковику, ви платите за кожен клік. Натомість унаслідок SEO-оптимізації сайт тривалий час показується на топових позиціях і без реклами. Такий трафік називають органічним.


Навіщо бізнесу SEO?

01.

Люди гуглять навіть більше, ніж ми уявляємо. Отже, пошуковик — це вдале місце зустрічі вашого бізнесу з потенційними клієнтами. Вони можуть бути вже знайомі з вашим брендом або ні, шукати щось конкретне, порівнювати ціни або переглядати загальну інформацію в галузі. Варто переконатися, що на всіх цих стадіях покупацького досвіду (buyer journey) потенційний клієнт знайде ваш сайт.

Щороку все більше запитів у Google надходить з мобільних пристроїв. Тож користуватися сайтом з телефона має бути максимально зручно.


02.

Зустрічають по одежі, і сайти — не виняток. Перше враження про сайт у користувача формується на сторінці результатів пошуку — ще до того, як він клікне на заголовок. Якщо людина побачить п’ять схожих сайтів, то клікне на той сніпет*, що найбільше викликає довіру.

*search snippet — фрагмент текстової інформації сайту, яку користувач бачить у результатах пошуку. Складається з URL, Title, Description і може бути розширеним:


03.

Органічний трафік — дуже дешевий. Не безплатний, як іноді вважають, бо зусилля, затрачені на оптимізацію, — теж ресурс. Але якщо сайт уже потрапив у топ видачі, то кількість кліків не обмежена рекламним бюджетом.


04.

Легко привести на сайт цільову аудиторію. Дослідивши і зрозумівши, чим живуть потенційні клієнти, що вони шукають, які в них радощі й болі, можна швидко визначити, на які ключові слова орієнтуватись. Ківорди (англ. key words — ключові слова), які беруть у роботу, мають відповідати інтересам і намірам користувача.

Такий трафік — найцінніший для бізнесу, бо залишиться не просто трафіком, а буде конвертуватись у підписників, клієнтів та покупців.


05.

Довгостроковий ефект. SEO — це інвестиція в майбутнє. Ефект від оптимізації зазвичай помітний за кілька місяців після початку роботи, але потім рентабельність стрімко росте.

Після припинення SEO-активностей сайт не зникає з пошукової видачі одразу. А якщо підтримувати результат — він може перебувати там дуже довго.


06.

SEO — це шанс обійти конкурентів. І хоча мені подобається вважати конкурента не ворогом, а партнером по ніші, у пошуковій видачі два сайти не можуть займати однакову позицію по однаковому ключовому слову. Тому кожен крок на позицію вгору — це маленький приріст вашої частки ринку.


Важливо розуміти, що SEO — це не замінник контекстної реклами. найкращого ефекту часто вдається досягти тоді, коли ці два канали працюють одночасно і доповнюють один одного.

Читайте також у рубриці Зсередини
“Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи”. Історії трьох студенток Bazilik School
Про досвід навчання, нетворкінг та зміни в карʼєрі
Як рекламувалися українські видавництва минулих століть
Чотири бізнес-ідеї від українського книгодруку
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
Як міксована реальність стає трендом серед українських брендів
Засновник WEIS Studio Дмитро Грушковський розповідає про новий для українського ринку формат реклами
Як працюють українські бренди натуральної косметики Crumb, M2O, UNICO
Розповідаємо про ідею, її втілення та комунікацію з клієнтами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень