fbpx
Зсередини

Чому бізнесу потрібне SEO? Колонка Ксюші Демченко

Що таке SEO, у чому його перевага, і чому це — інвестиція в майбутнє
Bazilik Media, 08.05.2020

Ксюша Демченко — SEO-спеціалістка в MacPaw на проєкті CleanMyMac. Раніше — SEO TeamLead у компанії Devellar. Лекторка практичної школи комунікацій Bazilik.

Займається SEO з 2013 року.


Спочатку відповім на найпопулярніше запитання:

— Що таке SEO? А, бачив, це реклама в Гуглі?

— Ні.


 SEO — пошукова оптимізація сайту (англ. search engine optimization), спрямована на те, щоб сайт отримував пошуковий трафік безкоштовно. Запускаючи рекламу в Google або іншому пошуковику, ви платите за кожен клік. Натомість унаслідок SEO-оптимізації сайт тривалий час показується на топових позиціях і без реклами. Такий трафік називають органічним.


Навіщо бізнесу SEO?

01.

Люди гуглять навіть більше, ніж ми уявляємо. Отже, пошуковик — це вдале місце зустрічі вашого бізнесу з потенційними клієнтами. Вони можуть бути вже знайомі з вашим брендом або ні, шукати щось конкретне, порівнювати ціни або переглядати загальну інформацію в галузі. Варто переконатися, що на всіх цих стадіях покупацького досвіду (buyer journey) потенційний клієнт знайде ваш сайт.

Щороку все більше запитів у Google надходить з мобільних пристроїв. Тож користуватися сайтом з телефона має бути максимально зручно.


02.

Зустрічають по одежі, і сайти — не виняток. Перше враження про сайт у користувача формується на сторінці результатів пошуку — ще до того, як він клікне на заголовок. Якщо людина побачить п’ять схожих сайтів, то клікне на той сніпет*, що найбільше викликає довіру.

*search snippet — фрагмент текстової інформації сайту, яку користувач бачить у результатах пошуку. Складається з URL, Title, Description і може бути розширеним:


03.

Органічний трафік — дуже дешевий. Не безплатний, як іноді вважають, бо зусилля, затрачені на оптимізацію, — теж ресурс. Але якщо сайт уже потрапив у топ видачі, то кількість кліків не обмежена рекламним бюджетом.


04.

Легко привести на сайт цільову аудиторію. Дослідивши і зрозумівши, чим живуть потенційні клієнти, що вони шукають, які в них радощі й болі, можна швидко визначити, на які ключові слова орієнтуватись. Ківорди (англ. key words — ключові слова), які беруть у роботу, мають відповідати інтересам і намірам користувача.

Такий трафік — найцінніший для бізнесу, бо залишиться не просто трафіком, а буде конвертуватись у підписників, клієнтів та покупців.


05.

Довгостроковий ефект. SEO — це інвестиція в майбутнє. Ефект від оптимізації зазвичай помітний за кілька місяців після початку роботи, але потім рентабельність стрімко росте.

Після припинення SEO-активностей сайт не зникає з пошукової видачі одразу. А якщо підтримувати результат — він може перебувати там дуже довго.


06.

SEO — це шанс обійти конкурентів. І хоча мені подобається вважати конкурента не ворогом, а партнером по ніші, у пошуковій видачі два сайти не можуть займати однакову позицію по однаковому ключовому слову. Тому кожен крок на позицію вгору — це маленький приріст вашої частки ринку.


Важливо розуміти, що SEO — це не замінник контекстної реклами. найкращого ефекту часто вдається досягти тоді, коли ці два канали працюють одночасно і доповнюють один одного.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень