fbpx
Slow news

Через війну з рф національний бренд України здешевшав, але зміцнив свій уплив

За кордоном зросла повага до нашої країни
Мачулка Ангеліна, 11.10.2022

Дослідницька компанія Brand Value випустила свій щорічний звіт Nation Brands Value про поведінку національних брендів у всьому світі.

Через російську агресію український національний бренд утратив у ціні $22 млрд проти минулого року — тепер його оцінюють у $85 млрд. Водночас потужність бренду України зросла на п’ять пунктів — до 57,9. Головною причиною стала реакція країни на дії рф. Крім того, тепер про Україну більше знають у світі, її поважають, зросла її репутація та вплив. Також відзначають шановане керівництво держави, верховенство права та прав людини й довіру до ЗМІ.

Бренд росії також утратив у ціні й тепер посідає 24-те місце серед найдорожчих нацбрендів світу. Розв’язана повномасштабна війна проти України коштувала рф $144 млрд вартості бренду — тепер він коштує $642 млрд.

“Російське вторгнення спричинило гуманітарну кризу, принісши руйнування та страждання народу України. Зараз росія платить високу економічну ціну за своє рішення розпочати цю війну. Про це свідчить власний збиток національному бренду росії — нині він коштує менше, ніж бренд Бельгії, країни з населенням, що в 12 разів менше”, — говорить Конрад Ягодзинскі, директор із місцевого брендингу в Brand Finance.

За останній рік бренд США зріс на 47% і досяг вартості $26,5 трлн, випередивши Китай, який посів друге місце і зріс на 8%, до $21,5 трлн. Ці дві країни разом дорівнюють решті 98 національних брендів у рейтингу за вартістю бренду.

Найсильніший нацбренд у 2022 році має Канада з рейтингом 81,8/100. Вона відібрала минулорічну першість у Швейцарії.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень