Разом з Анастасією Хорошевською, лекторкою Email Marketing Intensive, сформували коротку інструкцію по роботі з email-розсилками для початківців.
Сформулювати завдання
Завжди запитуйте себе: “Навіщо я це роблю?”.
Серед завдань може бути збільшення обсягу продажів, збільшення кількості повторних продажів або середнього чеку, отримання зворотного зв’язку тощо.
Припустимо, наше завдання — підвищити продажі.
Придумати ідею й основне повідомлення
Ідею та основне повідомлення формулюють залежно від завдання.
Наприклад, для підвищення продажів потрібно зрозуміти, який товар найактуальніший споживачеві зараз. Для цього беремо великий горизонт планування, розмірковуємо над реаліями сьогодення й шукаємо інсайти.
Ось зараз почався квітень. Це період відкриття дачного сезону й сезону пікніків. А отже для цільової аудиторії актуальними будуть товари для дачі, городу, пікніків — будь-що для активностей на відкритому повітрі.
Під одне завдання слід формулювати тільки одну ідею і повідомлення. По-перше, різними повідомленнями ви можете не потрапити в одну цільову аудиторію. А по-друге, наявність кількох повідомлень перевантажує лист.
Було проведено дослідження, під час якого з’ясували, що єдине повідомлення в рекламі людина запам’ятовує з імовірністю 100%. Якщо ж у листі два повідомлення, імовірність запам’ятовування кожного з них — 65%. Якщо в листі три й більше повідомлень, то увага людини стає розсіяною, а розсилка — менш ефективною.
У нашому випадку ідеєю першої розсилки може бути “Гайда на шашлики”, а другої —”Облаштуй свій балкон”. Не варто додавати в один лист акції за обома категоріями товарів.
Якщо раптом у вас немає можливості зробити кілька розсилок з різними повідомленнями, тоді ранжируйте ці повідомлення за пріоритетністю, орієнтуючись на запити вашої цільової аудиторії. Дивіться аналітику: якщо ваша цільова аудиторія зазвичай не купує товари для пікніка на природі, значить ці товари її цікавлять менше — додаємо інформацію про них у кінець повідомлення. Водночас ЦА активно цікавиться товарами для дому й дачі — чудово, розміщуємо ці товари на початку розсилки.
Підготувати контент
Написати текст, підібрати зображення (бажано не з перших сторінок фотобанків). Зображення обов’язково повинно відповідати вашому повідомленню.
Підготувати сторінку, на яку прийде людина з розсилки
Якщо ваша мета — продати товари для дачі, то за допомогою розсилки потрібно привести людину на сторінку сайту з товарами саме для дачі. Не на сторінку “Господарчі товари” і тим паче не просто на сайт. Інакше людина дуже швидко заплутається і так само швидко піде із сайту. Якщо в листі ви рекламуєте кожен товар окремо, то бажано під кожним зображенням товару поставити кнопку з посиланням, що вестиме людину на сторінку саме цього товару.
Визначити критерії оцінювання ефективності
Аби зрозуміти, чи влучили ви в ідею, в цільову аудиторію і чи досягли KPI, потрібно мати чіткі критерії оцінювання ефективності розсилки.
Їх розробляють відповідно до завдання розсилки. Якщо вам просто потрібно про щось повідомити в листі, то критерієм ефективності такої розсилки буде відсоток відкриття (Open Rate). У такому разі ви не чекаєте від людини кліків, переходів на сайт, реєстрацій тощо. У випадку з товарами для дачі нас може цікавити кількість кліків по кнопках і кількість переходів на сайт, а також кількість покупок, які зробили клієнти після переходу на сайт із розсилки. Це можуть бути як цільові покупки (насіння, лопати, лійки), так і нецільові, але в межах одного сайту. В e-commerce часто буває, що людина заходить за посиланням на сторінку з товарами для дачі, а в підсумку купує телевізор.
Усе зібрати, перевірити й відправити
Завдання email-фахівця — зібрати лист, що міститиме текст, зображення, кнопку для переходу на сайт (або декілька зображень і кнопок). Перевірити, щоб усі елементи були між собою пов’язані за змістом і стилістично, а всі посилання — активні. Переконатися, що лист має заданий вигляд і в десктоп-версії, і в мобільній. Пам’ятайте, що 85% клієнтів читають листи зі смартфона. Після того, як ви уважно все перевірили, можна відправляти розсилку.
Дізнатися більше про email-маркетинг та навчитися створювати цікаві й ефективні email-розсилки можна на Email Marketing Intensive від Анастасії Хорошевської.
Детальніше