fbpx
Slow news

Бренд JUL і Ukrainian Folks запустили етноколекцію одягу

Щоб інтегрувати український фольклор у сучасність
Мачулка Ангеліна, 28.06.2021

Український масмаркет-бренд жіночого одягу JUL об’єднався з етнографічним візуальним щоденником Ukrainian Folks для створення спільної колекції одягу та аксесуарів.

На футболках та сумках напишуть назви трьох українських народних пісень: “Несе Галя воду”, “Ой, у вишневому саду”, “Чом ти не прийшов”, — та романсу Костянтина Думитрашка “Чорнії брови, карії очі”. Проте назви будуть не оригінальні, а перекладені англійською мовою за допомогою музичних сервісів. Відповідно, вони матимуть такі назви: “Galya carries water”, “Oh, in the cherry orchard”, “Why you haven’t come”, “Black brows, brown eyes”.

Саме ці композиції обрали через їх популярність, зокрема завдяки відомим римейкам: “Несе Галя воду” та “Чом ти не прийшов” у виконанні “Тріо Маренич”, “Ой, у вишневому саду” Ніни Матвієнко та “Чорнії брови, карії очі” Анатолія Солов’яненка.

“Власне, мені здається, що основна проблема роботи креативних індустрій з етнографічним спадком полягає в тому, що більшість обирає складний, застарілий спосіб донесення культурно-національної ідеї, який не є релевантним для молоді. Він навіть кринжовий, і тим самим викликає супротив. Ми з Юлею Логвін вирішили всю цю історію перевернути — можливо, занадто традиційні музичні композиції інтегрувати в сучасність. Тому що ми не бачимо сенсу будувати старе на старому. Традиційному потрібна сучасна форма, інакше створене не відповідає ні минулому, ні сьогоденню”, — коментує колаборацію Настя Івченко, авторка Ukrainian Folks.

Колекція доступна з 28 червня на сайті JUL.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень