fbpx
Slow news

Brave Wine запускає збір винограду разом з киянами — щоб створити перше київське вино

Його планують продати на аукціонах на підтримку ЗСУ
Бондар Каріна, 29.09.2023

Команда фестивалю Brave Wine хоче об’єднатися з киянами, зібрати виноград у районах міста й створити першу пляшку справжнього київського вина, яку можна буде скуштувати вже навесні.

“Мені давно не давали спокою виноградники Києва. Я задумувався – звідки вони? Чому їх так багато у кожному районі міста? Виявляється, виноград у нашому місті росте щонайменше тисячу років, з приходу християнства. Найімовірніше, першими його висадили ченці Києво-Печерської лаври. У 18-20 століттях виноградники розрослися біля Кловського узвозу, ними були засаджені схили біля Олександрівської лікарні, а вулиця Богомольця перетинала міський виноградник прямо посередині, біля Щекавиці. У парку Слави та Маріїнському парку також були виноградники, а найпізніший виноградник був посаджений на початку 20 сторіччя на місці, де сучасний Виноградар. Проте його остаточно знищили з початком будівництва однойменного житлового масиву”, — розповідає Сергій Клімов, засновник фестивалю Brave Wine та дослідник українського виноробства. Каже, що нині навіть у дворах Подолу можна знайти лозу сторічної давнини.

Збір винограду у київських районах планують на 1 жовтня. Команда фестивалю замовить авто з підйомником, щоб збирати виноград з особливо високих місць.

Ціль – зібрати щонайменше 100 кілограмів київського винограду. Для збору винограду Brave Wine запартнерились із закладом “Дублер”.

Вино будуть робити на виноробні Cassia wine, без жодного додаткового втручання. Частину цього вина команда планує продавати на благодійних аукціонах як в Україні, так і на міжнародних фестивалях, для підтримки ЗСУ.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень