fbpx
Slow news

Більше половини українців не відповідають на дзвінки з невідомих номерів

У Rakuten Viber провели опитування
Кірста Олена, 22.04.2024

Команда Rakuten Viber провела дослідження, в якому поцікавилася в українців, як вони ставляться до дзвінків з невідомих номерів.

Через анонімне онлайн-опитування поспілкувалися з 18 тисячами респондентів. Під час дослідження з’ясувалося, що більше половини опитаних (53%) ніколи не відповідають на вхідні виклики з невідомих номерів. Причиною називають відсутність користі від таких дзвінків, а також негативний досвід (телефонне шахрайство).

Водночас 56% респондентів вказали, що піднімають слухавку на дзвінки з незнайомих номерів, коли чекають на кур’єрську доставку або на підтвердження онлайн-замовлення.

Під час опитування користувачі Viber також розповіли, що у 77% випадків завжди відповідають рідним і знайомим, а 10% опитаних піднімають слухавку зі знайомих номерів лише в неробочий час. На знайомі номери по роботі українці завжди відповідають у 58% випадків; 14% піднімають слухавку з номерів колег у разі попередньої домовленості про дзвінок, 15% – лише в робочий час.

Також 65% респондентів повідомили, що відповідати на запитання колег їм комфортніше в режимі повідомлень. Якщо це запитання від магазинів і кур’єрів – 70% опитаних українців воліють спілкуватися за допомогою месенджерів.

Під час дослідження команда Rakuten Viber також поцікавилася в українців, чи вони перевіряють та чи блокують невідомі контакти. Згідно з результатами 40% опитаних перевіряють невідомі номери. З них:

  • 16% намагаються знайти інформацію про контакт в інтернеті;
  • 13% використовують спеціалізовані програми;
  • 11% роблять це у Rakuten Viber;
  • 53% не перевіряють номери незнайомих абонентів.

Щодо блокування дзвінків з невідомих номерів, 53% опитаних українців відповіли, що протягом останніх трьох місяців вносили такі контакти до «чорного списку».

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Microsoft додала в телеграм свій чатбот зі ШІ
Він відповідає живою мовою на будь-які запитання
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень