fbpx
Slow news

“Біла” частина книжкового ринку України становить 45% від довоєнного

Головною проблемою залишаються піратські версії російських книжок
Мачулка Ангеліна, 04.11.2022

“Біла” частина книжкового ринку України зараз становить 45% від показника, зафіксованого до 24 лютого.

Про це повідомив директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький.

“Мені здається, це дуже добрий показник, зважаючи на те, яка кількість платоспроможних читачів поїхала за кордон. А туди дуже складно переслати книжку з України, адже дуже дорога доставка”, — говорить Красовицький.

Найбільшою проблемою для книжкового бізнесу в Україні залишається велика кількість так званих піратських версій російських видань. Такі книжки походять із видавництв рф, але надруковані в Україні — вони становлять 15-20% ринку паперової книжки в інтернеті.

Це відбувається попри те, що в червні Верховна Рада ухвалила закон, який обмежує продаж, ввезення і друк в Україні книжок, які походять з рф. Проте закон поки що не підписав Президент.

“І це дуже прикро, бо вплив тих великих запасів російських і білоруських книжок, які завезли ще взимку, досі дуже сильний на ринок. На жаль, це також дозволяє українським піратам додруковувати тут велику кількість книжок, які вони крадуть у російських видавців. Зокрема, книжок, які видані у росії вже під час війни”, — пояснює директор видавництва “Фоліо”.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень