Банк ПУМБ з відмовою від російських інтерфейсів сайту й додатка запровадив програму заохочення переходу на українську мову “БезуМОВНА підтримка”. Заручившись підтримкою та інтересом українців до проєкту, команда вирішила продовжити програму на другий сезон. Він завершився в листопаді.
Основним каналом програми був однойменний Telegram-бот. У ньому можна було не лише вдосконалити знання української мови, а й отримати призи за найкращі результати. За два сезони до чатбота долучилися понад 47 тисяч українців: 25 138 учасників — у першому сезоні та 46 032 — у другому.
Здобуваючи бали за виконані завдання, згодом кожен охочий міг обміняти їх на заохочення на свій вибір: подарунок чи донат у “ДонорUA”.
- Понад 6 тисяч учасників обрали підтримати донорство крові в Україні. Тож ПУМБ перераховує громадській організації 150 тис. грн, на які проведуть три доставки крові в гарячі точки. Кожна з таких доставок рятує понад 1500 людей.
- Ще майже 500 учасників обміняли бали на знижку на благодійний мерч “Ми однієї крові”. 50 % з продажу мерчу банк спрямовує до громадських організацій: “ДонорUA”, “Агенти крові” та “Госпітальєри”. Вони закупляють такмед для захисників та обладнання для парамедиків, а також доставляють донорську кров у гарячі точки.
У другому сезоні Telegram-бот отримав кураторів тематичних тижнів, які допомагали заглибитися в українську культуру: музику, літературу, традиційну кухню. Серед них поет і волонтер Сергій Жадан, суддя “МайстерШеф” Ольга Мартиновська, фольклористка Ярина Сізик, музичний оглядач Максим Нагорняк.
“Дякую організаторам! Дізнаюся чимало нового. Навіть книгу Дарії Цвєк із рецептами дістала зі своєї бібліотеки і переглянула, адже в чатботі було запитання, пов’язане з авторкою”, — зазначила Наталія Чарівна, учасниця чатбота “БезуМОВНА підтримка”.
Важливою частиною проєкту став YouTube-подкаст “Безумовно, українською”, в якому ведучий, блогер Антон Мурафа, спілкується з відомими українцями про їхній досвід переходу на українську. В одному з випусків співачка та ведуча Даша Астаф’єва розповіла, чому українська мова — це, мов лакмусовий папірець, який показує, ким є людина. А комік Василь Байдак висловив переконання, що найкращий захист рідної мови — це повний перехід на неї у спілкуванні. Співачка Надя Дорофєєва згадала, як у дитинстві в Криму її запрошували співати народні пісні майже на всі заходи, адже українськомовне виконання тоді було екзотикою.
“Переходжу на українську уже давно, але ніяк не перейду. Після подкаста з Василем Байдаком вирішив радикально перерубати російську і перейти нарешті повністю”, — стверджує Мішель, глядач YouTube-подкаста “Безумовно, українською!”.
Загалом випуски шоу в YouTube зібрали 13 мільйонів переглядів. Після закінчення програми вони залишаються у вільному доступі, тож їх можна переглянути в будь-який час. Крім Астаф’євої, Байдака та Дорофєєвої, героями випусків стали комік Марк Куцевалов, блогер Руслан Кузнєцов, маркетинг-директорка ПУМБ Ксенія Сікорська, співак, ведучий та військовий Коля Сєрга та блогерка Даша Майорова.
На завершення другого сезону команда ПУМБ закликає українців продовжувати навчання самостійно, пізнаючи українську мову та культуру.