fbpx
Slow news

Бельгійський медіарегулятор запровадив кодекс поведінки для запобіганню сексизму

Через те, що молодь “не впізнає себе” в такій рекламі
Мачулка Ангеліна, 05.09.2022

Вища аудіовізуальна рада Бельгії (CSA) ухвалила Кодекс поведінки щодо сексистської, гіперсексуальної реклами й такої, що заснована на гендерних стереотипах.

Новий кодекс є частиною реалізації Плану прав жінок на 2020—2024 роки. Метою документа є забезпечення поваги до рівності між жінками й чоловіками та запобігання дискримінації з одночасним збереженням свободи слова та творчості.

Основою роботи над кодексом стало розроблення точних визначень, що дають змогу окреслити сексистські, гіперсексуальні або засновані на гендерних стереотипах аспекти. Це, зокрема, визначення таких понять, як об’єктивація, гіперсексуалізація, ідеалізоване та одноманітне представлення тіла чи присвоєння статі.

Однією з причин для створення кодексу стало ставлення молоді до реклами.

“Молодше покоління, ті, хто зараз навчаються в університетах і коледжах, не впізнають себе в такій рекламі. Це вже не їхня реальність, — говорить Саба Парса, віцепрезидент CSA. — Тому рекламодавцям доведеться використовувати інші стратегії, щоб завоювати серця  молодої аудиторії”.

Також для того, щоб виховувати нове покоління в рівності й терпимості, кодекс закликає не акцентувати на “статі” іграшки (хто має гратися — хлопчик чи дівчинка). Він забороняє поширювати деструктивні уявлення про тіло дитини, щоб, наприклад, не підштовхнути дівчаток до дієт, а пізніше — до розладів харчової поведінки.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень