fbpx
Кейси

Awww! Комунікації брендів, які змусять сміятися, плакати й радіти

Google, Volkswagen, McDonald’s та інші
Бедій Назар, 21.07.2020

Одне з основних завдань комунікації брендів — викликати емоції. Вони допомагають пройнятися брендом, його меседжами, а також сприяють поширенню контенту. Детально ми розглядали це в матеріалі про віральність комунікацій. Зараз зібрали кілька по-справжньому милих роликів брендів, які викликають найтепліші емоції. 


Google

У житті сучасної людини Google або його аналоги посідають важливе місце. Ми звертаємось до пошуковиків по кілька разів на день. Вони допомагають нам у найважливіших подіях життя, як-от переїзд, пошук роботи мрії, весілля, народження дітей.

Саме це у своєму надпростому й водночас потужному ролику показав Google. Технологічний гігант створив 50-секундне відео, події якого відбуваються на добре знайомій пошуковій сторінці. У відео показано значний відрізок життя молодого хлопця: від пошуку університету за кордоном – до народження його дитини.

Ролик не залишає нікого байдужим та нагадує про те, у яких дрібницях визначається наше життя. Часом один пошуковий запит може все змінити. «Search on», – цією фразою Google завершує своє відео.


McDonald’s

У 2018 році McDonald’s випустив дуже чуттєвий ролик про батьківство. У ньому мережа фастфуд-ресторанів показала тата, який уночі намотує кола навколо McDrive і намагається зробити замовлення.

Тато під’їжджає до McDrive, пошепки просить каву, його не чують. Він під’їжджає удруге, повторює замовлення, але працівниця закладу все одно недочуває. Аж тут, на третьому колі, працівниця помічає на задньому сидінні авто маленьку сплячу дитинку й розуміє, що відбувається, чому тато говорить пошепки.

Джерело: dailycommercials.com

Вона приймає замовлення, а щоб перепитати, чи потрібен до кави цукор, біжить до вікна і притуляє до скла листок А4 з коротким запитанням: «Цукор?». Зрештою тато на ходу розраховується через pay pass, забирає каву та їде. На фоні грає спокійна приємна музика.

McDonalds укотре показують у своїй комунікації, що вони завжди готові увійти в становище клієнта й надати найкращий сервіс за будь-яких умов.


Apple

Цілу захопливу історію розповів Apple у своїй милій різдвяній комунікації. Компанія зняла ролик із Франкенштейном у головній ролі. От тільки, на відміну від класичних уявлень про цього персонажа, Френкі Apple вийшов добрим, емоційним та… самотнім.

Френкі жив відлюдьком, аж поки не вирішив піти до міста на Різдво. У своєму віддаленому будиночку він записав на диктофон айфона мелодію, що лунала з його музичної скриньки. Френкі прийшов на площу до ялинки, увімкнув запис і почав співати. Але люди навколо дивилися на нього з підозрою — Френкі відчував, що його не приймають. Раптом одна з лампочок, що світилися на ньому, згасла. А разом з нею – ентузіазм Френкі та його надії на розуміння з боку оточення.

Джерело: adweek.com

Маленька дівчинка погукала Френкі ближче до себе. Вона стукнула пальцем по лампочці — і та засвітилася знову. Дівчинка почала співати пісню Френкі, і її підхопив увесь натовп. Ролик закінчується фразою “Open your heart to everyone” та сльозами Франкенштейна.

Ми всі різні, особливі, але всі хочемо бути прийнятими, маємо право на любов, на втілення простих життєвих мрій. Неймовірно чуттєвий ролик Apple про інклюзивність та толерантність.


Volkswagen

Від серйозного — до смішного. Якщо Apple зробили сильний ролик-історію про важливе, змусивши нас задуматися та, можливо, навіть проронити сльозу, то Volkswagen пішов іншим шляхом. Бренд автомобілів випустив смішну й дуже милу рекламу однієї зі своїх моделей — Passat.

У ролику дитина, перевдягнена в костюм Дарта Вейдера, блукає будинком та намагається застосувати силу. Ці спроби обіграються в різноманітних життєвих ситуаціях, що якнайліпше відображають дитячі кумедність, наполегливість та віру. Звісно, у малечі нічого не виходить. Аж тут – додому приїздить тато на новенькому Volkswagen Passat. Він паркує автівку й заходить до будинку.

Джерело: time.com

Дитина вибігає надвір і намагається зрушити автомобіль з місця. Тамто спостерігає за цим у вікно кухні й вирішує позабавлятися. Він натискає на ключах автомобіля запалювання — двигун стартує, фари починають світитися, а дитина думає, що це її рук справа. Ну, точніше, сили” — тієї що “The Force”.

Словом, хто з нас не мріяв про надздібності. Volkswagen влучає у самісіньке сердечко кожного, хто має дитину. І кожного, хто ще не забув, як це — бути дитиною.


Budweiser

Бренд пива Budweiser, відомий українському споживачу як Bud, – справжні майстри реклам на Super Bowl. Саме з їхньої реклами пішла відома фраза «Wasssssup!», яку чув кожен, хто дивився «Друзів» або «Як я зустрів вашу маму» в оригіналі.

Крім того вірального ролика, Budweiser зробили багато інших крутих робіт на Super Bowl – дійшло навіть до колаборації з HBO та «Грою престолів». Проте їхній ролик для Super Bowl 2014 справедливо можна назвати одним з найкращих. Щонайменше – за його доброту, світло, любов, позитив та цуценя лабрадора. 

Джерело: marketingland.com

У ролику маленький лабрадор живе на фермі й одного дня проповзає у конюшню. Там він знайомиться з красенем-конем, і вони стають друзями. Згодом цуцика забирають зі стайні. Раз у раз він намагається прорватися назад до свого приятеля, та люди виносять його звідти.

Аж раптом одного дня цуцика забирають з ферми та везуть у невідомому напрямку. Друг-кінь бачить це та біжить за своїм другом. Він перестрибує паркани, гукає на поміч інших коней та зрештою визволяє свого друга-песика з авто.

Просто мила історія від бренду пива про дружбу, її важливість і те, якою різною вона буває. «Best Buds – тобто кращі приятелі», – каже наприкінці ролика бренд про своїх героїв. 


Migros

Поки весь світ діджиталізується та запроваджує дедалі інноваційніші технології, швейцарський ритейлер Migros вирішив віддати машинну роботу маленьким милим чоловічкам. У 2017 році у своєму різдвяному ролику Migros показали, що на касах їхніх магазинів штрихкоди товарів зчитує не техніка, а маленькі чоловічки у шоломах з ліхтариком.

Чоловічки сидять у касі, рахують на калькуляторах вартість і кажуть «біп», коли сканують товар. Та ввечері магазин зачиняється, світло гасне, і чоловічкам стає самотньо у своїх касах-домівках.

Ролик показує нам історію одного із цих невпинних трудівників. Він виходить у темний порожній магазин, щоб узяти собі смаколиків. А тоді підходить до вікна й бачить, як люди надворі гуляють, святкують, спілкуються. Герою стає сумно від того, що в нього немає друзів.

Джерело: godupdates.com

Раптом пані, яка працює разом із чоловічком на касі, помічає, що забула щось на роботі. Вона повертається до магазину й бачить, що її маленький напарник плаче. Вона відносить його до інших маленьких чоловічків із сусідніх кас. І тут вони починають святкувати своє маленькочоловічкове Різдво в теплому дружньому колі. Дуже мила комунікація від Migros, що показує мережу як тепле затишне місце. А головне – запам’ятовується.


Microsoft

Говорячи про чуттєві комунікації брендів, не можна було не розглянути бодай один соціально спрямований ролик. Техногігант Microsoft зробив просте, та водночас зворушливе до глибини душі відео, у якому прорекламував свій продукт —Xbox Adaptive Controller

Це продукт-доповнення до основної консолі Microsoft Xbox, що, по суті, є джойстиком для людей з інвалідністю. У ролику діти, які зіштовхнулися з різними фізіологічними проблемами, розповідають, чому цей контролер крутий для них.

Джерело: slashgear.com

Вони показують, як грають за допомогою нього, веселяться, радіють перемогам – ведуть повноцінне життя. Завдяки цьому контролеру, принаймні в грі, можливості дітей не обмежені фізичними вадами.

Прекрасний продукт від Microsoft, так само прекрасно представлений компанією у ролику. Адже, хто розповість краще про подібні особливості за людей, які на своєму досвіді із цим зіштовхнулись?

Читайте також у рубриці Кейси
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень