fbpx
Slow news

Автомобільний бренд Kia за допомогою ШІ перетворив краєвиди на саундтреки

До створення проєкту долучилися й українські креативники
Кірста Олена, 15.04.2025

Компанії Kia та Innocean Berlin представили експериментальний проєкт Soundscapes — систему, яка перетворює пейзажі за вікном автомобіля на музичні композиції.

Розробники технології врахували потреби людей з порушеннями зору й надали їм новий спосіб сприйняття навколишнього світу під час подорожей. Над проєктом працювала велика міжнародна команда. Зокрема, й українці Руслан Івахненко (джуніор-стратег) та Ігор Чубаров (копірайтер), які були залучені до процесу з самого початку — від створення концепції до фінальної реалізації. Вони входили до складу міжнародної команди Innocean Berlin, яка працює над європейськими кампаніями для Kia. 

Ідея полягає в тому, що камера системи допомоги водієві (ADAS) в автомобілі Kia EV9 розпізнає елементи довкілля — наприклад, дерева, гори або воду, і передає ці дані у вигляді звукових образів. Алгоритми на основі штучного інтелекту трансформують зібрану інформацію в музику. Мелодія не є випадковою — вона створена відповідно до певної логіки, яка поєднує візуальні враження зі звуковими асоціаціями.

«У Kia ми віримо, що рух надихає ідеї, тому хотіли дати людям з порушеннями зору можливість відчути світ по-новому. За допомогою Kia Soundscapes ми досліджуємо, як технології можуть долати бар’єри й створювати інклюзивний та доступний світ», — прокоментував Девід Гілберт, директор з маркетингу Kia Europe.

Щоб втілити ідею, Innocean Berlin співпрацювали з креативним кодером Гаральдом Шааком з grotesk.group. Разом вони навчили систему ADAS камер Kia EV9 розпізнавати різні елементи природи, що трапляються на шляху автомобіля під час його руху. Потім вони працювали з музичним продюсером Вондером Беттіном із DaHouse GmbH. Спираючись на те, як певні тембри підсвідомо викликають уявлення про розмір, текстуру та рух, вони разом визначили, які саме звуки мають відповідати конкретним елементам природи.

«Музика має безмежний потенціал надихати у спосіб, який досі залишався невивченим. Вона пробуджує уяву через слух так, як це не можуть сприйняти інші органи чуття, даючи змогу по-новому усвідомити вже знайомі речі», — каже Вондер Беттін, музичний продюсер DaHouse.

Щоб перевірити роботу системи, команда здійснила кілька подорожей мальовничими маршрутами разом із пасажирами із порушенням зору. Їхні реакції на згенеровану музику стали основою для створення двох документальних відеороликів до цієї кампанії.

Читайте також у рубриці Slow news
«Квіти України»: благодійні листівки від Bazilik, з яких можна виростити рослину
Усі кошти спрямують на потреби освітньої спільноти для воїнів та їхніх рідних «Близькі»
Паска 2025: класична, дубайська, паска-снікерс та паска-суші
Poster дослідила, що українці їли на Великдень та скільки це коштувало
UAnimals створили благодійну платформу «Балачка» з лекціями на різні теми
До проєкту долучилися Андрій Федорів, Василь Байдак, гурт Tember Blanche та інші
Освітня платформа uBoost створила блокнот, в якому зібрано бізнес-ідеї підлітків з малих міст і сіл
Його можна придбати за донат — кошти спрямують на мінігранти для молоді
Стартувала екологічна ініціатива від Bagland і «Україна без сміття»
Можна здати стару валізу на переробку й отримати знижку на нову
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень