fbpx
Slow news

“Ашан” безплатно постачав товари для армії росії на окупованих українських територіях

Постачання видавали за “гуманітарну допомогу”
Бондар Каріна, 17.02.2023

Французька компанія ”Ашан” у РФ постачає товари для військових на окупованих українських територіях і сприяє мобілізації своїх працівників, йдеться у розслідуванні російського The Insider разом із Le Monde та Bellingcat.

Поставки для військових маркували як “гуманітарну допомогу”. Водночас, згідно з міжнародним гуманітарним правом, такою допомогою вважається лише допомога для цивільних. Тому це може призвести до того, що французька компанія піде з російського ринку, де має 230 магазинів та заробляє 3,2 мільярда євро на рік. Про обмеження роботи компанія повідомляла ще у квітні 2022 року, але весь цей час продовжувала працювати в росії.

“Гуманітарна допомога” складалася з товарів зі складів магазинів у різних регіонах росії, а також тих товарів, які збирали волонтери, зокрема й у взаємодії з місцевими органами влади.

Також журналісти помітили, що на відео з окупованого Маріуполя розвантажують палети з фірмовим знаком ”Леруа Мерлен”. Це свідчить про те, що ”гуманітарну допомогу” може поставляти не лише ”Ашан”, а й холдинг, до якого він належить.

Щодо мобілізації, то російський ”Ашан” збирав і передавав у військкомати дані про своїх працівників (їх почали збирати ще до початку повномасштабного вторгнення, у січні 2022 року), а після мобілізації допомагав військкоматам ”виконувати норму”, з’ясували журналісти, бо повістки вручали просто на робочому місці.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень