Американець Алекс Моралес подав до суду на Apple за те, що смартгодинник компанії видає неправильні показники темношкірим людям.
За словами позивача, він купив Apple Watch у період між 2020 і 2021 роками. Моралес знав, що пристрій має функції пульсоксиметрії. І навіть подумати не міг, що показники можуть відрізнятися залежно від тону шкіри.
Виявилося, що Алекс Моралес — не єдиний, хто опинився в такій ситуації. Тому він подав колективний позов від імені всіх нью-йоркських споживачів, які придбали Apple Watch протягом терміну позовної давності. Він також подав позов від імені жителів Аляски, Арканзасу, Айдахо, Айови, Міссісіпі, Північної Кароліни, Північної Дакоти, Юти і Вайомінгу.
У позові стверджується, що дослідники “підтвердили клінічне значення расової упередженості пульсоксиметрії, використовуючи записи пацієнтів під час і до пандемії”.
Раніше Apple стикалася зі схожими звинуваченнями. У 2015 році клієнти поскаржилися, що чорні татуювання на зап’ясті заважають роботі датчика серця смартгодинника. Тоді в компанії визнали проблему.
“Постійні або тимчасові зміни на вашій шкірі, наприклад, деякі татуювання, також можуть уплинути на роботу датчика частоти серцевих скорочень … Чорнило, візерунок і насиченість деяких татуювань можуть блокувати світло від датчика, ускладнюючи можливість отримати надійні показники”, — йшлося у відповіді Apple у 2015 році.