fbpx
Slow news

Apple загрожує штраф у Європі

Spotify подав на компанію антимонопольну скаргу
Альтман Дарина, 09.03.2021

Spotify подав скаргу до антимонопольних органів ЄС на Apple, звинувачуючи компанію в недобросовісній конкуренції. 

Повідомляється, що Apple може отримати звинувачення навесні 2021 року. Це вже третє звернення від Spotify, з яким Apple має справу від антимонопольних регуляторів Європейського Союзу.

Уперше Spotify поскаржився на Apple в березні 2019 року через комісію в 30% в App Store, яку Apple стягує з розробників. Окрім цього, Apple не давала доступ Siri та HomePod запускати Spotify. 

“Мобільні додатки в корені змінили спосіб доступу до контенту. Apple встановлює правила розповсюдження програм для користувачів iPhone та iPad. І, схоже, компанія взяла на себе роль «контролера», якщо говорити про поширення застосунків і контенту серед користувачів популярних пристроїв Apple”, — коментує Маргрет Вестагер, комісар ЄС з політики у сфері конкуренції.

Друга скарга від Spotify надійшла ще у вересні 2020 року. Тоді на тлі введення єдиної підписки Apple One, яка об’єднує сервіси Apple, стримінговий сервіс заявив, що американська компанія зловживає своїм домінантним становищем та не залишає місця для розвитку іншим.

“Ми закликаємо антимонопольні органи терміново вжити заходів і зупинити подібну неконкурентну поведінку Apple. Якщо їх не зупинити, це завдасть непоправної шкоди спільноті розробників і поставить під загрозу загальну свободу слухати, вчитися, творити та спілкуватися”, — йшлося у заяві Spotify.

За порушення антимонопольного законодавства Єврокомісія може накладати штраф розміром до 10% річного обороту. Це означає, що Apple доведеться заплатити 27,5 мільярда доларів. Такий штраф може стати найбільшим в історії компанії та Європейського союзу.

У відповідь на звинувачення Apple заявила, що користувачі, як і раніше, вільні у своєму виборі та праві пошуку альтернативи їхніх послуг.

Читайте також у рубриці Slow news
Культурні та споживчі вподобання українців: дослідження
Три вікові категорії розповіли про ставлення до брендів, контенту і що впливає на їхню споживчу поведінку
Провокаційний проєкт українців на Венеційській бієнале
По всьому місту розвісили мапи бомбосховищ
Відсьогодні в МЗС України «працює» ШІ-співробітниця
Вона озвучуватиме офіційні заяви відомства
У соцмережах компанії Meta з’явиться ШІ-помічник
Він даватиме доступ до інформації зі всього інтернету без переходу між програмами
Розпочався передпродаж посмертної книжки Вікторії Амеліної
Роботу над збіркою віршів письменниця розпочала на початку повномасштабного вторгнення
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень