Агенція “Або” оголосила конкурс для локальних ЗМІ, де переможці отримають гроші на матеріали про вшанування пам’яті загиблих цивільних і військових у війні з рф.
Конкурс запустили для наповнення сайту Національного меморіалу загиблих цивільних і військових. Тексти переможців потраплять на сайт і будуть опубліковані у локальних медіа.
“Ми збираємо велику редакцію, яка працюватиме над Національним меморіалом загиблих цивільних і військових. Також нам потрібні сильні автори-фрилансери в регіонах, які долучаться до проєкту. Цей конкурс — наша спроба знайти таких людей”, — пояснює Лєра Лауда, співзасновниця агенції “Або”.
У конкурсі зможуть узяти участь як редакції регіональних ЗМІ, так і штатні чи позаштатні автори (які мають можливість опублікувати матеріал в одному з регіональних ЗМІ). Конкурсанти повинні подати заявку й описати план свого матеріалу про військових і цивільних жертв війни. Агенція відбере 10 ідей, автори яких отримують 4 тисячі гривень на створення текстів із фотографіями.
Формати текстів:
● Лонгрід про одного із загиблих Внаслідок війни захисників України. Передбачає живе спілкування з рідними, друзями, побратимами героя. Висвітлення життя героя у різних соціальних ролях. Збір архівних фото загиблого та репортажні фото з спілкування зі спікерами тексту.
● Розповідь про особливості вшанування героїв у певній громаді, як проводжають в останню путь, імпровізовані меморіальні комплекси тощо. Передбачає спілкування з місцевою владою, активістами, родинами загиблих. Створення оригінальних фото з місця.
● Розповідь про те, як один обстріл змінив життя людей. Потрібно розповісти про обстріл, який призвів до руйнувань та жертв серед цивільного населення. Поспілкуватися з рідними загиблих, очевидцями трагедії, які вижили. Розповісти про жертв та показати масштаб руйнування. Зібрати архівні фото загиблих, зробити свіжі фото руйнувань та спікерів тексту.
● Лонгрід про людину, чия робота зараз безпосередньо пов’язана з загиблими військовими чи цивільними. Наприклад: військовий капелан; представник ЗСУ, який розносить звістки про смерть рідним; водій автомобіля, яким привозять загиблих військових; працівник моргу, якому після 24 лютого доводиться багато працювати з загиблими у війні; людина, яка бере участь в ексгумації тіл загиблих; військовий медик, на чиїх руках помирали наші герої. Формат: “один день з”. Потрібно розповісти про роботу героя, чому він цим займається, як це відображається на його житті, зібрати його архівні фото й показати людину в роботі.