Google та Jigsaw створили ініціативу з медіаграмотності в Україні для боротьби з розповсюдженням дезінформації онлайн та підвищення стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій.
Реалізувати ініціативу допомагають Центр протидії дезінформації, Vox Ukraine, StopFake, Детектор Медіа, Суспільне та BBC Media Action.
Moonshot визначив три основні техніки маніпуляцій в Україні:
- астротурфінг – маніпулятивна тактика, до якої залучені боти й фейкові акаунти в соцмережах. В українському контексті її використовують, щоб переслідувати чи штучно пригнічувати або посилювати конкретні наративи;
- емоційні маніпуляції, які провокують на сильні емоції, щоб запобігти критичному мисленню. В українському контексті їх використовують для посилення психологічного виснаження, спричиненого активними бойовими діями;
- підміна контексту – вилучення інформації з оригінального контексту для створення хибних наративів. Це можуть бути дипфейки відомих політиків чи військових діячів, згенеровані ШІ.
На основі цього дослідження створили три навчальні відео про найпоширеніші в Україні способи маніпуляцій. У роликах використали реалістичні сімейні бесіди про дезінформацію за участю відомих українців та їхніх близьких. Мета цих відео – навчити глядачів розпізнавати маніпуляції, захищати від них себе та близьких.
Ці відеоролики поширюватимуть через цільові рекламні кампанії на популярних платформах соціальних мереж, охоплюючи аудиторію там, де вона може зіткнутися з онлайн-дезінформацією.
Раніше ми писали, що Укрпошта випустить благодійні марки до Дня медика