WEIS Studio з’явилася нещодавно, але вже стала відомою своїми роликами з міксованою реальністю — коли 3D-графіка інтегрована у відео. Знімають їх на вулицях Києва. Студія вже створила креативи для таких брендів та компаній, як Cher17, SOVA, O.TAGE, WINETIME, Saint Glasses, Fashionista.
Ми поспілкувалися із засновником WEIS Studio Дмитром Грушковським про його команду, процеси, що стоять за віральним контентом, а також про особливості українського ринку.
Про команду та специфіку роботи
Як студія ми вийшли на ринок у серпні 2023 року. Одна з наших послуг — це VFX-відео. Процес створення продуктів у форматі міксованої реальності зародився у травні, коли я самотужки зробив перший проєкт для бренду Cher17. Потім — ще один відеоролик для SYNDICATE KYIV. А після цього виник такий попит, що я зрозумів: самостійно я це не витягну, тож почав набирати команду.
Такий формат реклами поки свіжий на українському ринку, тож у нас багато комерційних замовлень. Але ми не хочемо поступатися важливим для команди принципом — щоб нам не набридало, тож плануємо й надалі приносити в Україну цікаві формати. Зокрема, хочемо вийти в офлайн, щоб нашу роботу було видно не лише в соцмережах, а й на вулицях. Мені іноді боляче дивитися на екрани ТРЦ “Гулівер”, адже з прикладу Дубаю я знаю, який крутий вигляд це може мати.
Охоплюючи велику кількість клієнтів, я не хотів поступатися якістю продукту, тож співпрацювати вирішив з найкращими професіоналами — і в нас утворилася dream team. Ідеться про 14 людей, які долучаються проєктно, адже на кожен продукт різні запити. Це артдиректори, SMM-менеджерка, графічний дизайнер, я як артдиректор, sales-менеджер і тимлід. Також у нас є люди, які займаються 3D, знімають відео, а ще звукорежисер та sound-дизайнери, які створюють звуковий супровід до відеоряду. Інколи підключаються 3D motion дизайнери.
Ми створюємо віральний контент — такий, що набирає безліч переглядів у соцмережах. Його особливість у тому, що це не просто 3D-графіка, а її поєднання з відзнятим матеріалом. Ця технологія не нова, її використовують у голлівудських фільмах. Але раніше в Україні не було розуміння, яким чином цей формат може бути привабливим для бізнесів. Тепер це фановий і нативний спосіб ефективно продавати продукт. Така реклама зацікавлює, її не прогортуєш, навіть навпаки — хочеться нею поділитись.
Особливість у тому, що це не просто 3D-графіка, а її поєднання з відзнятим матеріалом
Процес створення відео з міксованою реальністю
Більшість клієнтів приходить без чіткого ТЗ, але вони бачили наші роботи й хочуть щось подібне. Тим, хто замовляє традиційну рекламу в стилі call to action, ми відмовляємо, бо нам цікаво подавати бренди нативно. У вартість наших послуг входить артдирекшн, тобто ми, враховуючи побажання клієнта, самі продумуємо весь креатив і пропонуємо йому кілька максимально різних варіантів. Попередні свої ідеї не копіюємо, бо це нам не цікаво. Завжди проводимо брейншторм, щоб здивувати замовника.
Я живу в Києві. Знаю це місто й можу рекомендувати локації, тож столиця також потрапляє у роботи. Ми обіграємо добре відомі місця на кшталт Воздвиженки, Контрактової площі, якою котиться каблучка, ЦУМу, біля якого з гелікоптера опускається пакет, тощо. Це чіпляє людей.
Коли ми визначилися з локацією, виїжджаємо на зйомку. Необхідності використовувати професійні камери немає, адже це контент для соцмереж. Ми знімаємо на 14-й айфон: він видає якісну картинку, що має такий вигляд, ніби це справді відзняв перехожий — так ми досягаємо ефекту гіперреалізму.
Відзняте ми відтворюємо у 3D-площині. Наприклад, для відео з каблучкою відтворювали кожен будинок і колесо огляду на Контрактовій, адже каблучка, яка нею котиться, має кидати тіні, відблиски на вітринах мають бути реалістичними. Часто це не помічають ні клієнт, ні глядач, але якщо це прибрати, то буде відчуття, що картинка несправжня. Так само у 3D створюємо те, чого немає. Наприклад, нам скидають просто фотографії одягу, а ми створюємо їхні 3D моделі. Потім анімуємо, наче вітер роздуває, утворюються складки.
Роботу деяких спеціалістів складно пояснити. Є, наприклад, люди, які займаються трекінгом. Умовно кажучи, відповідають за те, щоб дерево чи будинок залишалися статичними незалежно від руху камери. Інколи потрібно забрати люк чи бур’ян на передньому плані, бо він не подобається замовнику. Або ж у випадку з каблучкою, де відео було зняте в людному місці, вона має котитися так, щоб не “подушити” людей. На фінальному етапі поєднуємо графіку та відеозйомку, підганяємо кольори, розмиття, шуми, додаємо звук. Він має посилюватися з наближенням каблучки. Це режисують люди, які мають досвід роботи над кліпами чи фільмами.
Про 3D в Україні
В Україні багато талантів, проте здебільшого вони працюють на закордонному ринку, адже різниця в зарплаті колосальна. Це і через те, що в українських компаній менші бюджети, і через те, що на нашому ринку довго не було розуміння, навіщо вкладатися в 3D, якщо можна за менші гроші просто зняти відео — і це набере мільйони переглядів. Зрештою, навіть зараз ми як студія не можемо продавати свої послуги за їх реальну ціну, адже це буде грабунком, з огляду на середній дохід в Україні.
Люди з такими вміннями, які є в моєї команди, без роботи не сидять. Але коли я вийшов на український рекламний ринок з форматом VFX, мені почали писати чудові фахівці, яким цікаво проявити себе, долучившись до цього “гучного” і нового для України формату. У цьому є щось футуристичне. Світ 3D графіки безмежний і рухатися в цьому напрямі цікаво.
На нашому ринку довго не було розуміння, навіщо вкладатися в 3D, якщо можна за менші гроші просто зняти відео — і це набере мільйони переглядів
Ми плануємо працювати зі світовими компаніями, адже рано чи пізно ми дійдемо до точки, коли на реалізації цікавих нам проєктів потрібні будуть зовсім інші бюджети, аніж ті, які в нас є зараз. Зняти кліп і ролик на 70 секунд — це дві різні історії. До речі, цікаво, що в іноземних компаніях, з якими ми вже співпрацюємо, є українці. Вони просто вже роками живуть за кордоном. Було, що переписуємося англійською, а на першому дзвінку починаємо говорити українською, — це дуже приємно. І вони там часто не виконавці, а засновники, керівники. Це надихає.
O.TAGE
Рух вперед та постійний розвиток — гасло нашої команди. Ми відстежуємо всі гарячі тренди та залюбки впроваджуємо нове, якщо воно релевантне стилю та місії O.TAJE. Увесь жовтень 2023-го ми святкували свій день народження. І готуючись, вирішили акцентувати на перлинах. Вони є на наших листівках, бирках, проте ми не комунікували про них як про символ бренду, не пояснювали, чому саме перлини та який сенс ми туди закладаємо. З бажання це донести та пояснити зародилася ідея створити велетенські перлини та помістити їх у відомі локації Києва. За допомогою міксованої реальності вдалося розповісти про перлини як символ O.TAJE так, щоб вони запам’яталися.
Ми захоплювалися тим, як такий формат використовували світові бренди, і підлаштували його під себе. Здається, вийшло справді добре: реакція підписників була чудовою, контент підхопили блогери та медіа.
Якщо говорити про цифри, креативи з перлинами били рекорди, тому що це красиво, незвично й трендово. У середньому кожен з дописів охопив приблизно 100 тисяч облікових записів. І це не лише підписники бренду, а й перегляди з рекомендацій Instagram.
Ми дуже задоволені проєктом. Він підтвердив нашу думку, що нам варто дивувати клієнтів і сміливо пробувати нові способи комунікації з ними. Тому іншим брендам радимо не боятися виходити за межі, експериментувати, але робити це, зберігаючи суть свого бренду, свій стиль, а не просто копіюючи тренди.
SOVA
3D-маркетинг назвали трендом десятиліття, проте українські бренди почали використовувати цей прийом не так давно. Головним питанням залишається якість реалізації та реалістичність відео. Ми хотіли втілити ідею, яку давно задумали, і зробити це максимально реалістично та якісно.
Це допомогло нам органічно отримати високі показники охоплення, підвищити впізнаваність бренду та створити потужний інформаційний привід. За лічені дні відео стало вірусним: понад 16 мільйонів переглядів, що є абсолютним рекордом для українського ювелірного ринку. На сторінку бренду SOVA в Instagram підписалося понад 33 тисячі людей. Публікацію зберегли 15 тисяч разів, а поділилися нею — 20 тисяч разів.
Бізнесам радимо не копіювати інші бренди (українські й іноземні), адже клієнти мають високий рівень надивленості й одразу це розуміють. А ще робити якісно, навіть якщо це потребує більше часу. Брати якістю, а не кількістю.
WINETIME
Для візуалізації нашого промо ми обрали відео з міксованою реальністю, тому що технологія нова, вона ще не встигла замилити око глядача. Ми рекламували нашу щорічну акцію “Чорна п’ятниця” й отримали хороші охоплення (допис побачили понад 126 тисяч людей, більшість із них не є нашими підписниками), а також приємні відгуки.
Ринок такого формату лише починає розвиватися, тому радимо бізнесам звертати увагу на роботу цих спеціалістів та не боятися експериментувати.