fbpx
Slow news

95% вакансій на ринку опубліковані українською мовою

Work.ua провели дослідження до Дня української писемності та мови
Бондар Каріна, 27.10.2023

До Дня української писемності та мови Work.ua повторив минулорічне дослідження й з’ясував, як змінилася ситуація з використанням української мови.

 Майже повна українізація

За рік частка вакансій українською мови збільшилася з 88% до 95%, тоді як частка вакансій, написаних російською, зменшилася з 9% до 3%. Незначно скоротилася частка пропозицій роботи англійською мовою — з 3% до 2%.

Найбільше послуговується українською мовою для написання вакансій великий бізнес — 77%, найменше — малий бізнес — 64%. Водночас саме малий бізнес — 32% — найбільше використовує російську мову у вакансіях.

 У Львові — менш як 1% вакансій складені ворожою мовою

Як і минулого року, Львів і Київ залишаються найбільш українізованими містами: станом на жовтень 2023-го 98% і 96% вакансій відповідно складені українською мовою

Високу динаміку українізації продовжують демонструвати Дніпро (92%) і Харків (91%) — у цих містах частка вакансій українською з минулого року зросла на третину. Не відстає від них Одеса, де 89% пропозицій роботи складені державною мовою (+43%). Проте у цьому місті все ще 11% вакансій написані російською — найбільше з п’ятірки міст.

 Молодь більш українізована

Найчастіше українську мову використовують молоді люди віком 16-17 років і 18-24 роки — 92% і 86% відповідно (і вони ж найменше послуговуються російською — 6% і 8%).

Найменш українізовані резюме у користувачів віком 55+ — 57% кандидатів цієї вікової групи складають CV українською, натомість вони частіше використовують російську мову в резюме — 42% (частка зросла — у жовтні 2022 було 34%).

Жінки частіше складають резюме українською — 82%, 15% — російською і 3% — англійською. Тоді як 68% резюме чоловіків складені державною, 25% — російською і 8% — англійською.

 Найбільше українізуються сфери, які передбачають комунікацію з клієнтом

98% вакансій українською розміщують у категорії “Роздрібна торгівля”, по 97% — “Готельно-ресторанний бізнес, туризм” і “Сфера обслуговування”, 96% — “Продаж, закупівля”, 95% — “Робочі спеціальності, виробництво”.

Щодо професій, то більше говорять українською серед юристів, барменів та офіціантів (88%), а менше — водії та охоронці (67% і 68% відповідно), водночас останні частіше послуговуються російською (33% і 31%).

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень