Команда громадських активістів створила онлайн-проєкт “Храми під вогнем”, щоб привернути увагу до завданої шкоди духовній та культурно-історичній спадщині України, а також сприяти відновленню храмів у майбутньому.
На платформі публікують зібрані під час експедицій фото- й відеокадри руйнувань та пошкоджень релігійних споруд різних конфесій.
“Втрати несуть без винятку усі релігії та конфесії, представлені в Україні. До прикладу, у Бахмуті повністю знищено мечеть, у Краматорську — храм кришнаїтів, у Дружківці — будинок молитви євангельських християн-баптистів, у Руських Тишках — дерев’яну церкву ПЦУ тощо. Та найбільша кількість зруйнованих і пошкоджених храмів належить релігійним громадам УПЦ московського патріархату — понад 80 та понад 200 відповідно”, — говорять ініціатори проєкту.
Наразі зібрано матеріали щодо 16 церковних об’єктів у Донецькій та Харківській областях, з них 8 опрацьовано та опубліковано на цифровій платформі “Храми під вогнем”.
“Ми намагалися обирати культові споруди різних конфесій: ПЦУ, УПЦ, баптисти, протестанти, мусульмани, тощо. Орієнтувалися на населені пункти, де відбувалися найзапекліші бої”, — коментують автори проєкту.
Сайт розширюватимуть і поповнюватимуть опрацьованими матеріалами культових споруд з інших регіонів України, які потерпають від агресії росії.