fbpx
Slow news

#Книголав проаналізувало, як українці наразі читають книжки, — дослідження 

Провели 200 глибинних інтерв’ю та 15 130 онлайн-опитувань
Бондар Каріна, 04.10.2023

Видавництво #Книголав представило дослідження книжкового ринку, у межах якого провели 200 глибинних інтерв’ю та 15 130 онлайн-опитувань.

Основу цільової аудиторії опитуваних становили жінки та чоловіки віком 18—55 років, які мешкають в Україні, Польщі, Німеччині та Чехії. А головним критерієм для відбору була купівля хоча б однієї книжки одного з провідних українських видавництв протягом року.

Метою дослідження було отримати відповіді на дев’ять головних запитань щодо параметрів поведінки покупців книжок, каналів та частоти придбання книжок, популярності видавництв, тематики літератури, яку купують, та її формату (папір, онлайн), основних мотивів придбання тощо.

 найцікавіші факти дослідження

91% опитаних українців продовжують читати паперові книжки.

Книжки про сучасну війну займають у виборі покупців лише 20% кошика. Проте майже вдвічі більше українці купують книжки про Другу світову війну (39% читачів).

А лідерами за попитом стали світові бестселери, які вказали 84% читацької аудиторії, та книжки для відпочинку (так звана категорія “книжка на вечір”). Про їх купівлю згадали 61% опитаних українців.

25% читачів, що брали участь у дослідженні, купують книжки для дітей. Водночас книжки для дітей є пріоритетною покупкою для 14% аудиторії (рік тому таких було лише 6%).

Окремо відзначимо, що попит на книжки в електронному форматі за рік зріс удвічі — 7% аудиторії віддає перевагу саме йому.

Головним чинником, що заважає зростанню обсягів купівлі книжок, є висока їх вартість. Це засвідчують результатами опитування — 72% українців назвали саме високу ціну книжки перешкодою для її придбання.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень