fbpx
Slow news

В Україні створять словник “небажаної” лексики для медіа

Він міститиме рекомендації щодо висвітлення “чутливих” тем
Бондар Каріна, 01.08.2023

Для українських медіа створять словник “небажаної” лексики й критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа.

Він міститиме рекомендації щодо висвітлення “чутливих” тем. Зокрема, ідеться про почуття вірян, а також про чутливі спільноти: етнічні, національні, ЛГБТК+, спільноти людей з інвалідністю, ветеранські та інші.

“Ми маємо формувати медіапростір, вільний від дискримінації, фіксацій образливих та некоректних стереотипів і мови ворожнечі стосовно будь-яких громадян країни за багатьма ознаками”, – заявила голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

У процесі роботи регулятор провів уже декілька зустрічей із ромською, єврейською, кримськотатарською спільнотами, представниками мусульманських організацій, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, а також налагоджує співпрацю з Офісом Омбудсмена за допомогою меморандуму про спільні дії.

У планах також провести зустрічі з представниками арабських спільнот, ветеранськими організаціями, організаціями, що представляють людей з інвалідністю.

“Результатом цих зустрічей мають бути напрацьований словник «небажаної» лексики та критерії до інформації, яка є недопустимою, а також спільна просвітницька робота для медіа”, – наголосила Герасим’юк.

Читайте також у рубриці Slow news
Moleskine випустив лімітований блокнот у формі лікарняного ліжка
Мета — винести розмову про психічне здоров’я за межі лікарень і зробити її частиною повсякденного життя
В Україні стартує безоплатна програма «Місто змін» для локальних організацій
Навчання триватиме два місяці та охопить стратегічне планування, командну роботу й фінансування
У ChatGPT може з’явитися реклама
OpenAI планує протестувати рекламні оголошення для користувачів безплатної версії
Кіберполіція попереджає про шахрайські схеми з «безоплатним пальним» у соцмережах
Правоохоронці нагадали основні правила кібербезпеки та механізм дій аферистів
Мінкульт доповнив перелік нематеріальної культурної спадщини України
До нього увійшли лемківська киселиця, кривулька та великодні хліби Буковини
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень