fbpx
Slow news

Єврокомісія ухвалила Європейський акт про свободу ЗМІ

Зокрема, він захищатиме медіа від втручання влади
Мачулка Ангеліна, 17.09.2022

Єврокомісія ухвалила Європейський акт про свободу ЗМІ — це новий набір правил для захисту плюралізму та незалежності ЗМІ в ЄС.

Новий документ акцентує на незалежності й стабільному фінансуванні суспільних ЗМІ, а також на прозорості медіавласності й розподілу державної реклами. Він також визначає, яких заходів треба вживати для захисту незалежності редакторів і розкриття конфлікту інтересів.

Що забезпечує Європейський акт про свободу ЗМІ:

  • захист редакційної незалежності;
  • заборона використання шпигунського програмного забезпечення проти ЗМІ;
  • підтримка незалежних медіа;
  • тестування на плюралізм ЗМІ;
  • прозорість державної реклами;
  • захист медіаконтенту в інтернеті;
  • нове право користувача налаштовувати пропозиції медіа.

Згідно з Актом у ЄС також створять нову незалежну Європейську раду з медіапослуг, до складу якої ввійдуть представники національних органів медіа.

“Протягом останніх років ми спостерігали різні форми тиску на ЗМІ. Настав час діяти. Нам потрібно встановити чіткі принципи: за жодним журналістом не можна шпигувати через його роботу; жодне суспільне ЗМІ не повинно перетворюватися на канал пропаганди. Це те, що ми пропонуємо сьогодні вперше: спільні гарантії захисту свободи ЗМІ та плюралізму в ЄС”, — говорить віцепрезидентка Єврокомісії з цінностей і прозорості Вера Йоурова.

Читайте також у рубриці Slow news
Uber Eats в Австралії «запакував» рекламу конкурентів, щоб показати масштаби своєї доставки
Замість створення нових плакатів використали наявну зовнішню рекламу у власній маркетинговій кампанії
Як не втратити гроші під час онлайн-шопінгу: рекомендації кіберполіції
Правоохоронці закликають уважно перевіряти продавців і не передавати банківські дані стороннім особам
Бренд TO BE представив кампанію до Pride Month та лімітований благодійний дроп футлайнерів
Усі кошти від їх продажу передадуть на потреби ЛГБТ+ військових
У Дії розпочали тестування послуги розірвання шлюбу онлайн
Участь у бета-тестуванні можуть взяти подружжя без спільних неповнолітніх дітей, які мають взаємну згоду на розлучення
Антоніо Лукіч зняв маніфест «І створив Бог фермера»
Героями відео стали реальні українські фермери, які продовжують працювати в умовах війни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень