Компанія Meta повідомила, що створила модель штучного інтелекту, який перетворює думки на текст.
Особливістю розробки стало використання неінвазивних технологій для зчитування думок. Meta зосередилася на електроенцефалографії (ЕЕГ) і магнітоенцефалографії (МЕГ), які вимірюють коливання електричних і магнітних полів, викликаних активністю нейронів. Також ці дві системи можуть робити кілька тисяч фотографій діяльності мозку за секунду.
Під час випробування ШІ добровольцям читали книжки англійською та нідерландською мовами. Результати роботи мозку піддослідних вводили в модель мозку, хоча кожен мозок унікальний через свою анатомію, відмінності в розташуванні та часі нейронних функцій у різних ділянках мозку.
Результати показують, що модель може декодувати відповідні сегменти мовлення з точністю до 73%. Для тестування обрали 793 слова, тобто значну частину слів, які люди зазвичай використовують протягом дня.
Створення цього ШІ особливо важливо для людей, адже щорічно понад 69 мільйонів людей у всьому світі отримують черепно-мозкові травми. Через них багато постраждалих не можуть спілкуватися за допомогою мови, друкування чи жестів. Життя цих людей могло б поліпшитися завдяки використанню такого ШІ.