Міністерство культури та інформаційної політики України збирає інформацію про пошкодження та руйнування об’єктів культурної спадщини, яких завдали російські окупаційні війська на території України. Для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини створили окремий ресурс.
Фото- й відеодокази воєнних злочинів можна надсилати сюди. На платформі також можна ознайомитися з уже зафіксованими злочинами. Окрім того, за допомогою ресурсу можна повідомити про поранення чи загибель цивільних під час спроб пошкодження культурних пам’яток, а також про пограбування музеїв, бібліотек та інших закладів культури. Мінкультури передасть зібрані докази до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Що вже пошкодили та зруйнували окупанти
27 лютого у Седневі на Чернігівщині російські окупаційні війська зайняли та пошкодили садибу Лизогубів — музей-маєток, пам’ятку національного значення. 28 лютого окупанти спалили Іванківський історико-краєзнавчий музей на Київщині. 2 березня під час повітряної атаки влучили в Успенський собор у Харкові. 9 березня пошкодили будівлю Охтирського краєзнавчого музею, що на Сумщині. Уночі 11 березня почасти зруйнували Музей старожитностей у Чернігові — пам’ятку XIX століття. Унаслідок обстрілу району П’ятихатки в Харкові в ніч з 11 на 12 березня пошкоджено храм святої Тамари. 12 березня обстріляли Святогірську лавру на Донеччині.
Окрім того, внаслідок дій окупантів постраждала Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка — одна з найбільших бібліотек в Україні та Європі. Раніше через обстріли в Харкові постраждали Харківський художній музей, майдан Свободи та будинок “Слово”, в якому в 30-х роках жили письменники й художники, зокрема Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Остап Вишня та багато інших митців. На Житомирщині зруйнували церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Дерев’яна церква, збудована у 1862 році, була пам’яткою архітектури національного значення.
У перші дні війни в результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт “Гостомель” знищили найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак “Мрія”, створений київським КБ імені Антонова.