Як повідомляє The Guardian, приклад олімпійського чемпіона Тома Дейлі, хобі якого — в’язання, спонукав молодь узятися за спиці та гачки. Особливо це стосується чоловіків.
“Ефект Тома Дейлі” утворився після того, як цього спортсмена сфотографували за в’язанням на трибунах Олімпіади в Токіо. Час на хобі спортсмен мав у перервах між змаганнями.
Відтоді Дейлі став відомим підприємцем — він запустив свою крамницю товарів для в’язання. У ній також можна придбати готовий в’язаний одяг та аксесуари. Сторінка його проєкту в Instagram налічує 1,4 мільйона підписників.
Речниця Британської асоціації ручного в’язання Джульєт Бернард говорить, що до Олімпіади та появи “ефекту Тома Дейлі” серед користувачів сайту асоціації було 10% чоловіків. Зараз їх частка зросла до 25%. Загалом з початку пандемії в’язанням зайнялись 1 млн людей у Британії.
Крім Тома Дейлі, на бажання людей в’язати вплинуло вигоряння й емоційні проблеми через ізоляцію під час локдауну — про це говорить дослідження британської компанії Mintel. До цих причин додалася протидія явищу fast fashion — тепер люди прагнуть не купувати багато речей, а створювати та прикрашати їх самостійно.