fbpx
Slow news

Музиканти й представники шоу-бізнесу оприлюднили заяву про чесну виплату роялті

Зараз роялті отримуть компанії, які не мають на це належних прав
Мачулка Ангеліна, 16.09.2021

14 вересня українські автори музики, представники концертного, ресторанного, медіа- та шоу-бізнесу, артисти та продюсери провели спільну пресконференцію і представили заяву щодо чесної виплати роялті.

На думку ініціативної групи, зараз роялті збирають компанії, що не володіють повним обсягом належних прав для такої діяльності. Водночас вони ведуть свою діяльність непрозоро та втрачають зібрані кошти в сірих схемах.

Засновник та генеральний директор фестивалю Atlas Weekend Дмитро Сидоренко розповів, що під час фестивалю деяка компанія вимагала авторські відрахування на кілька мільйонів гривень, хоча не мала на це права.

“Після того, як ми відмовились виплатити ці кошти до офіційної акредитації, вони почали писати листи нашим партнерам, спонсорам, директору ВДНГ, розсилати інформацію у ЗМІ, яка не відповідає дійсності та виставляє нас у поганому світлі. <…> Тобто це був фактично шантаж, щоб через наших партнерів змусити нас заплатити за авторські права організації, яка на даний момент не має на це законних підстав”, — говорить Сидоренко.

Натомість авторська спільнота ГО “УААСП”, яка представляє глобальний світовий музичний каталог із близько сотні мільйонів творів і великий каталог локальних авторів, зараз заблокована.

Учасники пресконференції проголосили спільну заяву до Президента України, Уряду і парламентарів, яка має забезпечити прозору та системну виплату роялті авторам та правовласникам України і світу. Вона полягає у внесенні змін до закону “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” і створенні закону “Про авторське право і суміжні права”.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень