fbpx
Slow news

Компанія EY тестує спілкування з партнерами за допомогою deepfake

У презентаціях і електронних листах
Мачулка Ангеліна, 06.09.2021

Британська аудиторсько-консалтингова компанія EY тестує функцію спілкування з клієнтами за допомогою відео з deepfake-двійниками своїх працівників.

Для цього в презентації або електронні листи вставляють відеокліпи в стилі “головомовців”, де головні ролі виконують віртуальні копії працівників компанії. Вони зроблені за допомогою програмного забезпечення штучного інтелекту.

Розробку для deepfake надав стартап Synthesia. Крім створення двійників, ця технологія може перекладати тексти і змушує двійників говорити нерідною мовою.

Кліпи відкрито подають як синтетичні, а не як справжні відеоролики, покликані обдурити глядачів. Джаред Рідер, працівник відділу EY, що надає творчу й технічну допомогу партнерам, каже, що відео виявилися ефективним засобом пожвавити рутинну взаємодію з клієнтами.

Процес клонування відбувається так: суб’єкт сидить перед камерою близько 40 хвилин і читає спеціальний сценарій. Відео й аудіо надають алгоритмам Synthesia приклади рухів обличчя людини та вимови нею різних фонем. Цього достатньо, щоб імітувати зовнішній вигляд та голос мовця.

Деякі працівники EY висловили стурбованість, що ця технологія згодом може знецінити суто людський елемент у їхніх роботах. Проте Джаред Рідер заявляє, що синтетичні кліпи, навпаки, можуть посилити “людськість” у спілкування з клієнтами: ділова людина з багатьма партнерами й замовниками може не встигнути зняти десятки особистих відеороликів, але за допомогою аватара зі штучним інтелектом може створити їх за лічені хвилини.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень