У Києві провели вже п’яту swap-вечірку — захід, де можна обмінятися непотрібним одягом і аксесуарами.
Зазвичай на таких вечірках учасники обмінюються якісним, але вже не потрібним їм одягом, даючи йому в такий спосіб друге життя. Крім цього, на київські swap-party організаторки Катерина Кухарчук та Богдана Остапик запрошують лекторів, стилістів і активістів.
Цього разу серед запрошених гостей івенту була менеджерка освітніх проєктів “України без сміття” Ольга Чернявська, яка провела лекцію про сортування текстилю та стан цієї справи в Україні.
“Якщо ми говоримо про поліестер, то речі з нього можуть на 100% бути з переробленого матеріалу і їх потім можна ще переробляти. Але тут нюанс. Коли намагаюся знайти, де ще раз можна переробити, наприклад, куртку з PET-пляшок чи пластику, хто цим займається і куди відвезти, то така інформація поки відсутня. Начебто можливо, але досі ніхто цим не займається. Тому те, що ми сьогодні маємо такі ініціативи, як swap-party, де обмінюємося речами й зменшуємо кількість того, що потрапляє на звалища й тліє там десятки років, виділяючи метан, це — вже перемога”, — говорить Ольга Чернявська.
На вечірці також представили нову частину мультфільму “Запаковані в пластик”. За сюжетом, лялька Барбі потрапляє в сміттєвий ліс. Там на неї очікують небезпечні пригоди. Ціллю Барбі є дійти до нового світу, де сміття не існує, бо все воно переробляється.
“У мультфільмі Барбі в нас стала символом споживацтва. Який образ у Барбі: вона живе у своєму розкішному будиночку, де щодня змінює образи, женеться за сукнями, шопінгом, трендами. Увесь її спосіб життя вибудуваний довкола споживання та матеріальних цінностей. У нашому мультфільмі ми іронічно показали, як такий спосіб життя може обернутися справжнім жахіттям”, — говорить Володимир Юдашкін, автор муьтфільму.